Niespelnione obietnice !

1. Reformę ZUS robiono po to ,żeby wypracowanym ludziom polepszyć życie ! Wynik – pogorszono .

2. Ponieważ był brak pieniedzy postanowiono wprowadzić mechanizm OFE , zabierając dużą częśc składek ZUS-owi , przyśpieszając jego agonię .Wszyscy Polacy , po śmierci ZUS-u mieli mieć emerytury z OFE i na poziomie zapewniającym wczasy w Egipcie ! OFE , prywatna organizacja , wykorzystała swoją szansę konsumując znaczne sumy kosztem przyszłych emerytów rozumując słusznie ,ze w razie ubytku kasa musi byc uzupełniona z budżetu , bo emerytów nie wolno zostawic bez srodków do przeżycia.

OFE doprowadziło do katastrofy bo ZUS odprowadzając kasę do OFE zaciągał pożyczki i ratował się dotacjami budżetowymi ! Można stwierdzić ,że OFE to super ścieżka do pompowania pieniędzy z budżetu Państwa.

3. Walcząc z poprzednim systemem , wprowadzając nowe sposoby rozmnażanie pieniędzy , legalizując prywatę , zaprzeczając arytmetyce doprowadzono Społeczenstwo w to samo historycznie miejsce jakie miało w socjalizmie ! Może nawet gorsze , bo sztuczne mnożenie kasy doprowadziło też do kierunkowego rozdziału dóbr narodowych ! Powstały niebywałe fortuny , nieopodatkowane , bez jakiejkolwiek kontroli . Im Instytucje panstwowe darowały miliony złotych a mnie ZUS kiedyś straszył sądem za 16gr niedopłaty. ZUS i budżet karmi się tylko malutkimi. Rekiny są poza zasięgiem !

4.Tych ,którzy wprowadzali reformę stymulował argument niezależności systemu od warunków demograficznych ! Dlaczego dzisiaj rząd tyle gada o dzietności kobiet i liczbie pracujących skoro tą swoją emeryturę składam ,buduję sobie sam???

Jeśli już o tym to tak generalnie ! po co mi pośrednik w składaniu kapitału ? Żeby mógł znowu ktoż zarobić a ja stracić ???