Sukces rydzykowej geotermi

A na tym forum pisali, ze to sciema i wyludzanie kasy

I co wy tera na to ?

Lidia Kochanowicz, dyrektor finansowy Lux Veritatis, poinformowała, że w środę decyzja prezydenta Torunia o pozwoleniu na budowę stała się prawomocna.

– Nasze zasoby geotermalne mogłyby ogrzać zimą 20 proc. Torunia, a latem pokryć pełne zaopatrzenie miasta w ciepłą wodę – podkreślił w rozmowie z „ND” o. Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja.

Obecnie trwa wyłanianie wykonawcy inwestycji. – Wybór wykonawcy odbędzie się w procedurze z wolnej ręki. Nasze plany inwestycyjne są szeroko znane, toteż zgłaszają się do nas różne firmy budowlane, oferując swoje usługi. Przyjęliśmy własne kryteria, według których dokonamy ich weryfikacji i wyłonimy wykonawcę – wyjaśnia Kochanowicz.

Jak zapewnia dyrektor Lux Veritatis, budowa może ruszyć jeszcze w tym sezonie budowlanym. Może potrwać 24 miesiące. Projekt obejmuje wzniesienie jednego z dwóch otworów geotermalnych ciepłowni wraz z infrastrukturą, tj. budynków przemysłowych na potrzeby energetyki, parkingów oraz sieci elektroenergetycznych, ciepłowniczych, wodociągowych i kanalizacyjnych.