Wystarczy obejrzeć Ziemię Obiecaną, aby zobaczyć, jak dawniej robolom marzyła się podwyżka o parę kopiejek, a dziś solidaruchom mało wszystkich sobót wolnych, mało urlopów 28 dni, macierzyńskich, ubezpieczeń emerytalnych, tylko jeszcze te zapite ryje drą. Sto parę lat wystarczyło i proletariat już zupełnie się rozzuchwalił w swych bezczelnych żądaniach! Bo za na za dużo tłuszczy pozwolono, zamiast trzymać za twarz!

Tej swołoczy to trza zrobić tutaj powtórkę z Wybrzeża roku’70, aby wybiła sobie z głowy lewackie prawa do protestu.

Chiny ciągle rosną w siłę, bo tam stawia się na przemysł, nie na jakieś lewackie prawa człowieka, wolne świątki i związki zawodowe. Tam każdy przejaw niesubordynacji spotyka się z sieknięciem bata i policyjnej pały.

A w Polsce? A w Polsce zachciało się państwo opiekuńcze urządzać, burdel skandynawski krótko mówiąc. Nasuchało się pospólstwo bajeczek o powszechnym dobrobycie w jakiejś Norwegii i zamierzają tutaj robić to samo – podatki 60% i powszechne rozdawnictwo.

A lać to tatałajstwo batem w plery, aby sobie ze łbów wybiło mrzonki o jakiejś Polsce Solidarnej na skandynawską modłę!

po ileosci wpisow widac ze nastepne parabnaki maja w kraju ekonomistow wielkie szane :-)))

Niektorzy nawet „mocny” zloty uwazaja za szczyt rywalizacji i mundrosci ekonomicznej – tylko ze jak wiadomo spekulantom jest obojetne, czy rosnie czy maleje bo na kazdym wariancie mozna zarobic. Mocna zlotowka to utrusnienie dla eksportu, poprostu za zlotowke trza wiecje placic aby kupic jakis polski towar. Z tym problemu raczej nie ma, bo my nic nie eksportujemy, oprocz salaty i parowek.

Polski system bankowy jest chory, jest calkowicie w rekach panstwa, ktore dokonujre transakcji interwencjynych na rnku pieniadza, a wiec kompetencja ludzi z klucz partyjnego, ktorzy obsadzaja tam stanowiska jest znikoma. W USA i UE wszystkie banki a prywatne, a wievc porownania systmeow bankowych sa nieadekwatne.

Chiny np. sztucznie utrzymuja niski kurs waluty, aby zalac tanim eksportem caly swiat, ale my potrzebujemy ciagle jakiej bitwy, zwycistwa, przede wszystkim kochamy slowo „MOcny”.

Strajkuja, gdyz sa ekstremalnie wyzyskiwani w pracy. A sa ekstremalnie wyzyskiwani w pracy, gdyz pracodawcy uzywaja wysokiego bezrobocia jako „bicza” na pracownikow. Stad tez mamy dzis w Polsce tak wysokie bezrobocie – glownie dla tego, aby pracodwacy mogli ekstremalnie wyzyskiwac pracownikow i tym samym miec ekstremalnie wysokie zyski!

lech.keller@gmail.com

„U nas też są przymiarki do wkroczenia państwa do gospodarki, aby ratować upadające wielkie firmy budowlane.”

Co takiego? Puścić ich z torbami!

Te „wielkie firmy budowlane” to sprywatyzowane dawne komusze przedisiębiorstwa,

z koneksjami.

Przyczaiły się pod płaszcczykiem prywatności, wiadomo, że kapitalizmu to nie rozumie,

więc teraz znów chcą wracać do starych nałogów dojenia państwa.

Albo ich się puści z torbami albo oni puszczą państwo z torbami.

Puścić ich z torbami. Krzywda im się nie stanie.

Już oni tam sobie spadną na cztery łapki.

To starzy wyjadacze złodziejskiego fachu.

Przekonacie się kto ma rację.

W miare rozgarniety licealista z dosteopem do Internetu zrobi dzis w kilknascie minut (gora w godzine) taka ‚analize’ metoda CUT & PASTE uzywajac np. Googla. A caly przekret polega na tym, ze aby ocenic taka analize, to trzeba miec wiedze fachowa.

Uwazam wiec, ze premier Tusk powinien ustapic po tej aferze ze swoim synem i rozPiSac nowe wybory, w ktorych mam nadziej, ze nie wygra ani PO, ani tez PiS…

Ci, ktorzy powierzyli swe pienadze cwaniaczkom z piramidy finansowej pod nazwa Amber Gold sa winni swej olbrzymiej glupoty, ale z drugiej strony, to przeciez Polacy od ponad 20 lat sa indoktrynowani przez rzadzace Polska elity (w tym tez i przez Gazete Wyborcza) w duchu wspolczesnego, spekulacyjnego kapitalizmu finansowego, a wiec latwo mogli uwierzyc, ze da sie sie miec pieniadze bez pracy. Nikt im bowiem nie powiedzial, ze owszem, w kapitalizmie rynkowym mozna otrzymac pieniadze, i to duze, bez pracy, ale w aby je otrzymac, to trzeba na poczatek miec duze pieniadze. A oni, naiwni drobni ciulacze do dzis sie ludza, ze zarobia na swych „lokatach” w piramidzie finansowej pod nazwa Amber Gold. Zapomnieli, ze w kapitalizmie rynkowym, to pierwszy milion trzeba ukrasc!

lech.keller@gmail.com

Racja! Aby zmniejszyc bezrobocie w Polsce to trzeba przede wszystkim odbudowac polski przemysl i polska mysl techniczna oraz renegocjowac nasze czlonkostwo w UE, aby moc chronic polski przemysl przed nieuczciwa konkurencja z zagranicy (np. przed dumpingiem).

„Te odwierty to w ramach działalności duszpasterskiej czy misyjnej?”

chyba w celu gospodarczym aby zasilić kasę pasibrzuchom

„Jedynym wyjsciem w ramach kapitalizmu rynkowego jest, aby place pracownikow sektora prywatnego byly placone przez panstwo, aby kapitalisci nie traktowali ich jako kosztow i nie zwalniali pracownikow w celu obnizki kosztow, a wiec podwyzszenia tym samym zyskow. Oczywiscie, takie place musza byc finansowane z podatkow, co znacza takze ich wzrost, ”

Nastepna chora idea naszego wielkiego ekonomisty.

Kapitalisci obnizaja koszty, po to by moc lepiej konkorowac na rynku oferujac nizsze ceny,nizsze ceny przynosza wiekszy zysk.Zwiekszenie podatkow zmniejsza sile nabywcza obywateli co powoduje,ze kapitalista sprzedaje mniej i musi zmniejszyc produkcje, zwiekszajac tym samym bezrobocie.Nie wspomne o biurokracji zwiazanej z ta chora idea co jeszcze bardziej zwiekszy podatki jak i koszty produkcji, w sumie kapitalista bedzie zjedzony przez konkurenta i zbankrutuje.

w sprawy europejskie – juz nawet sie nie kryja ue swoimi idiotyzmami, bo gdzie te „iwnestory maja isc ?? w co „inwestowac” ?? kazdy trader wie, ze to tylko spekulavcja, jak z facebookiem za 100 miliardow :-)))))))))))))))))))))))))))) tyle co produkujacy caly przemysl Niemiec, czy Francji.

Zdziczenie dotyczy juz samych USA , czy Wielkiej Brytani -ktore sa krajem smieciowym jak Grecja, czy Hiszpania, ale tu ratngowcom brakuje odwagi politycznej – kto pozycza dzsiaj pinadze USA jak tam kazdy bank ma maszyne do drukowania dolarow ??

Nie ma kryzysu euro czy Unii Europejskiej – jest kryzys dolara, USA, Izraela, WB – i tzw. finasjera zrobi wszystko aby zaszkodzic Euro, nowej i swiatowej walucie.

Ale chyba za pozno, EZB ma swoja maszyne do drukowania pieniedzy w Euro – teraz chodzi tylko o to czyje rolki szybciej sie kreca i produkuja wirtualny pieniadz :-))))))))))))))))))))))))))

Caly sercem jeste za Unia i Euro – i wygarmy ten wyscig z dziadostwem dolarowym.

dwudziesty pierwszy wiek mamy już od dwunastu lat !!!

i proszę nie używać tego jako argumentu ?

to tak na marginesie…

skąd listonosz ma znać mój numer, aby zadzwonić z informacją ?

że list na mnie czeka, na poczcie ???

😉

Chyba Pan redaktor kłamie-niemożliwe aby Donald czy kolesie rozwijali prywatę.Przecież oni robią tak dla naszego dobra,dla Polski.Mam nadzieję,że chociaż oni wierzą w taką brednie.

Prostuję po raz kolejny. No właśnie po to jest ta licencja wg ZAIKS’u aby właśnie móc odtwarzać utwory z tych sklepów które nie posiadają pozwolenia na publiczne odtwarzanie (oczywiście po dodatkowym „opłaceniu ZAIKS’u”). Bo jeśli regulamin sklepu pozwala grać publicznie to nie trzeba kupować tej licencji co nie jest na rękę ZAIKS’owi.

Licencja na publiczne odtwarzanie płyt z klubów NIE ISTNIEJE !!!. Niestety jest to udana próba wprowadzenia wszystkich DJów w błąd. Aby legalnie odtwarzać legalne płyty publicznie należy jak to się potocznie mówi „opłacić ZAIKS”. Proszę nie dajcie się robić w… . Napis na płycie czy imienne pozwolenie na publiczne odtwarzanie to taka ściema aby po-prostu ściągnąć klientów (takie zamieszanie jak z liczncją za 2000). To tak jakby sprzedawali pozwolenie na używanie samochodu na drogach a wiadomo że do tego niezbędne jest prawo jazdy, takim prawem jazdy na odtwarzanie publiczne jest „opłacenie ZAIKSU”. Czego wg Was zażąda kontrola ZAIKS i Policja – pozwolenia na odtwarzanie? czy potwierdzenia opłaty ZAISK?