Podatki w gore, ceny w gore, wiec dumaj czlowieku, z czego jeszczemozesz zrezygniwac? Z kina, z teatru, z wyjazdu na urlop, z nowych ciuchow? Juz zrezygnowalam. Z jedzenia? I tak jestem na diecie. Z zakupu lekow? No nie, nie moge, przyzwyczailam sie jednak to zycia.oto ja

Jeżeli wydawca chce możliwie najskuteczniej skrócić męki konania tytułu prasowego, to wprowadzenie opłat za treści publikowane w internecie, jest najskuteczniejszą drogą. Nowa polityka Newsweeka wydaje się jakoby skuteczna. Osobiście znam kilkanaście osób, które odwiedzały wydanie internetowe i kupowały wydanie papierowe a dzisiaj nie czynią ani jednego, bo wykastrowane teksty, ani drugiego na znak protestu. Nazwisko red. Lisa stało się u nich synonimem bezczelnej pazerności i braku ogłady medialnej. Czyżby to kolejny tytuł, który doprowadzi na skraj upadku?

Chlubnym wyjątkiem jest Polityka, która publikuje część artykułów w internecie, inne rezerwuje dla abonentów. I tu mamy zderzenie z całkowicie nową jakością. Kupując wydanie internetowe (50% ceny wydania papierowego), uzyskuje się kilka form edytorskich. Najbardziej klasyczna w formie pliku pdf, którą można pobrać na swój komputer i korzystać z niej wg własnego uznania. Nowatorska wersja akustyczna w postaci pliku mp3, którego odtwarzanie nie przeszkadza wykonywaniu innych czynności (np sprzątania, prasowania, gotowania itp). Bardzo wygodna do czytania wersja w postaci strony www, pozbawiona chaosu reklam, zawierająca wszystkie ilustracje w stosownym kontekście i pozwalająca dowolnie zmieniać wielkość czcionki, co dla bardzo wielu czytelników jest rewelacją. Warto też dodać, że abonent ma swobodny dostęp do zasobów archiwalnych.

Panie i panowie wydawcy, warto podglądać najlepszych a nie iść śladem nieudaczników!

Zależy w jakim stanie jest stare mieszkanie – może lepiej czasem dołożyć i mieć nowe, niż zostać na starym… Bo te często mają wiele ukrytych wad, które kosztują nas cały ten upust.www.ironfx.com/

Doskonale to rozumiem. W moim miejscu pracy średnio 2-3 razy w miesiącu dostaje maila opresji-represyjnego z przypomnieniem, ze za Chiny Ludowe nie mogę w zamówieniach podawać nazwy producenta sprzętu. Rezultat tego jest taki, ze od kilku lat uzeramy się z notorycznie psujacymi się autami, urządzeniami, które wyśrubowane parametry maja tylko na papierze i narzędziami nadających się tylko na śmietnik. Żeby było zabawniej, ze względu na agregacje zakupow w skali całej firmy, gowniane rękawiczki które kupowaliśmy po 2 złote, teraz w przetargu kupuje się po 16 zł. No ale wszystko jest zgodne z procedura i ustawa.

Ustawa o zamówieniach publicznych to największy bubel w historii polskiej legislacji, bo nie dość ze zabiła racjonalne myślenie i zastraszyla urzędników, to w wielu firmach sparaliżowana prace oddając zakupy w ręce biurokratów latków, dla których sztuka jest sztuka jak to pięknie mawiało się w wojsku. A menedżerowi maja gowno do gadania przy zakupach, co oczywiście nie przeszkadza w obciążenia ich odpowiedzialnością za problemy z wykonywaniem zadań za pomocą kupionego w przetargu badziewia.

Szkoda tylko, ze nikt z tego cyrku na Wiejskiej nie poczytal choć kilku książek o racjonalnym zarządzaniu firma, bo jest to klasyczna, wręcz podrecznikowa, patologia w sposobie prowadzenia biznesu.

UZP może długo za nasze pieniądze badać ceny zamiast wprowadzić wzorem np Niemiec skreślanie najniższej ceny, co automatycznie eliminuje „jazdę przy ziemi” skutkującą potem wymuszaniem prac dodatkowych lub bankructwem, ew. rozwiązanie pośrednie: rażąco niska jakość za rażąco niską cenę a potem generalny remont za dwa razy tyle ale już z innych środków. Dobrego samopoczucia i dużo zdrowia życzę panie Prezesie UZP.

Wiarygodność eurostatu jest tak samo niska jak wiarygodność danych na których się opiera. A dane te dostaje od zupełnie niewiarygodnego polskiego gus-u. Gus niby to przez pomyłkę podał ostatnio fałszywe dane o bezrobociu w POlandi. I tak samo jest z pozostałymi danym na których opiera się eurostat. Tu tylko jeden z przykładów z skąd się niby biorą te niższe ceny w POlandi. A poza tym jak można mówić o innowacyjności w POlandi, kraju sklepów, hurtowni i montowni.

Ze 2 lata mieszkałem w Niemczech. Wcześniej w Irlandii. Trochę UK, Hiszpanię i Francję znam…

Otóż ceny ubrań, sprzętu, czasem mieszkań są tańsze w tych krajach niż w Polsce. Najtaniej w centrum Dublina czy dużych miast Niemiec. Często tam jezdzimy z Polski, by zakupić dla całej rodziny: Penneys, Primark…

KUPIĘ AKCJE PRACOWNICZE – NAJWYŻSZA CENA – TEL: 721-92-502

– ENERGA

– JASTRZĘBSKA SPÓŁKA WĘGLOWA (JSW)

– PGE OBRÓT

– PGE DYSTRYBUCJA

– ENERGA OPERATOR

– PKE , ENION itd. (nie zamienione na TAURON)

– PGE GÓRNICTWO I ENERGETYKA KONWENCJONALNA

– ENERGIA PRO

– ZAKŁADY AZOTOWE KĘDZIERZYN

– SPEC Warszawa

– TAURON ? CIEPŁO S.A. Katowice

– Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. Katowice

– zawsze najwyższe ceny,

– bezpłatne doradztwo akcyjne

– dojazd do klienta w całej Polsce

– rozliczenie gotówką przy transakcji

– profesjonalna obsługa

– szybka realizacja

– wieloletnie doświadczenie

– zaufanie klientów

– liczne kontakty inwestycyjne

KONTAKT :

TEL.: 721-792-502, SMS,

Email: akcje_pracownicze@interia.pl

NIE CZEKAJ NA GIEŁDĘ, ZADZWOŃ LUB NAPISZ JUŻ TERAZ, 24/H Niniejsze ogłoszenie nie jest ofertą w rozumieniu Kodeksu Cywilnego lecz zaproszeniem do rokowań

Tylko jakie są zarobki na tym złocie? Symboliczne, kiepskie…

Zresztą w tym momencie całkowitym bezsensem jest sięganie po złoto – cena zbyt wysoka.

Jeśli dysponujecie sporym kapitałem to pomyślcie raczej o inwestowaniu w nieruchomości. Śledzi ktoś ceny w wyszukiwarce Jartomu? Hale i magazyny są naprawdę tanie.

pisze o ilosci wykonanych drog. Patrzac tak na oko na te mapke, widac, ze zrobiono mniej niz pol zadeklarowanej dlugosci. Jakim wiec cudem przyjmowano za dumpingowe cany na przetargach. Ok, sa prace w budowie, kilometr kilometrowi w sensie ceny nierowny. To wszystko prawda, z drugiej strony powstaly drogi w latwym terenie i drogi w polu, a nie w gorach i w miescie (obwodnice), gdzie koszty sa zazwyczaj wyzsze. Ponadto jak sie slyszy jak trwaly prace – co chwila awantury i przestoje, to mozna przypuszcza, ze drogi byly budowane zbyt szybko (w znaczeniu rzeczywistego procesu budowy, a nie przetargow, zgod itp), a to znaczy, ze moga miec problemy z jakoscia. Aha i nie mowicie mi, ze to przez PiS, bo oni nie rzadza krajem od 5 lat, wiekszosc planow zagospodarowania tez byla klepnieta dawno. Mozna powiedziec jedno, zamiast ekspetrtow zajmowali sie tym drodzy nieudacznicy. Zamiast wielkiej Polski w budowie, chce zobaczyc wielka Polske, w przejezdnosci. Ta mapa nie sugeruje, ze taka bedzie, wiec nie autor nie pitoli, ze nam zazdroszcza, no chyba ze w zagranicznej prasie pisza producenci sprzetu budowalengo 😉

ktoś, kto napisał ten artykuł chyba nigdy nie był w Londynie. a poza tym wiadomo, że na wszystkich „większych’ imprezach tego typu ceny są zawsze windowane, też mi więc odkrycie.

Tyle, że w tym czasie ceny benzyny wzrosły o kilkanaście %, więc żeby utrzymać inflację w celu inflacyjnym trzeba doprowadzić chyba do kryzysu, aby inne towary potaniały – uległy deflacji.

Tak czy inaczej,UE przedstawiana do niedawna,jako nieustanny sponsor naszych marzeń teraz zaczyna przypominać nasze US.Nieustanne podwyżki podatków na energię to chyba nie najlepszy pomysł.Pytanie:na co to pójdzie?

„Zwróćcie uwagę, jak te wszystkie firmy ratingowe i specjaliści od inwestycji jako jedyny i najlepszy środek wskazują dalsze dofinansowanie, a nie np na poprawę gospodarki.”

Otoz to. Tam gdzie jest wielka kasa, sa wieksze pokusy a swiat zawezil sie tam, ze na pokuszenie wodzone sa coraz wieksze grupy. Wszyscy chca sie napasc, wiec i spekulacje odbywaja sie ogromna, swiatowa skale. Kto siedzi w finansach przy zrodlach informacji, ten sie dorobi do 10-ciu pokolen w przod. Ale czasu juz za duzo nie ma bo Interenet uswiadamia maluczkich jakie to proste byc bogatym i tez zaczna chciec, a jak nie moga to i bogaczom nie pozwola. Nadchodzi kres opartej na spekulacji gospodarki rynkowej i nikt nie wie co sie nowego narodzi.

Na wszelki wypadek, w pospiechu trzeba nagromadzic kapital, by „NOWE” przetrwac. Z kupa sztabek zlota czlek nie zginie, stad takie ceny zlota, ktore nieustannie rosna: kasa ze swiatowej spekulacji w czesci lokowana jest wlasnie w zlocie.