Zanim tak autorytatywnie wyrazisz swoją opinię, wysil się trochę na poznanie praw rządzących rynkiem. Kto nie ma altternatywy, jest zmuszony przyjąć każde warunki sprzedawcy albo zostać bez gazu. Poza tym, LNG kupowany na giełdzie bywa dużo tańszy od wieloletnich kontraktów – gdzie cena jest zależna od rynkowej ceny ropy. Ta w osatnich latach prawie podwoiła się podczas gdy gaz – dzięki łupkom – mocno potaniał.

Mowimy tu o amerykanskich politykach, a nie o zwyklych Amerykanach, ktorzy sa przeciwni wydobywaniu gazu lupkowego. Spolecznstwo amerykanskie nie chce dewastacji srodowiska:

wagingnonviolence.org/2012/07/the-frack-war-comes-home/,

ani wywolanych przez proces „fracking” trzesien ziemi:

truth-out.org/news/item/10606-special-investigation-the-earthquakes-and-toxic-waste-of-ohios-fracking-boom#.UBgelpSztsg.email

Tak to jest kiedy polityke gospodarcza opiera sie na wrozeniu z fusow…

Oj bedzie goraco w Polsce.

Ciekawe ze biedniejsza podobno Bulgaria zablokowala poszukiwania gazu lupkowego, a my tak sie podniecamy bedac wkrecani przez POPiS-ujacych sie politykow wszystkich opcji.

tornson napisał:

> Na dzień dzisiejszy statystyczna 3 osobowa rodzina nie przeżyje za mniej niż 2-3tys netto bez pomocy rodziców i mieszkania u nich kontem.

Kontem? Bankowym chyba, czerwony analfabeto.

Co do meritum twojego belkotu- jaka niby jest zaleznosc pomiedzy pracodawcami a „panstwem” pilnujacym cen gazu, wody i buraka cukrowego?

Krajem rzadza „przedstawiciele” narodu a nie pracodawcy, a ze narod wybiera populistow to mamy co mamy.

kiedy się tak mądrzą! Jak pieprzą że płace minimalne są za wysokie, to niech wezmą się za uczciwe płacenie podatków, gdy państwo zapewni ludziom tanie mieszkania socjalne, zapomogi dla rodzin z dziećmi, zacznie w końcu pilnować cen gazu, wody, energii by nie były najwyższe w Europie, gdy z tych 1100-1200 netto zostanie obywatelowi 70-80% po opłaceniu wszystkich rachunków to będzie można dywagować na temat wysokości płac minimalnych. Na dzień dzisiejszy statystyczna 3 osobowa rodzina nie przeżyje za mniej niż 2-3tys netto bez pomocy rodziców i mieszkania u nich kontem.

co jeszcze polskojęzyczny rząd sprzedał chińczykom? kopalnie węgla ? miedzi ? może złoża gazu ? ile polskich firm upadnie ? na likwidacje czego zgodziła się unia? bo dróg chyba nie dokończą ?

Jak na tym coś ugra? Dlatego radosna twórczość o ściskającym za gardło Gazpromie będzie kwitła. Dalej nieoficjalne szacunki ceny gazu będą rosły jak trawa na wiosnę. To, że w tym samym czasie indywidualni klienci za energię elektryczną płacą coraz więcej, to nie ma znaczenia. Przecież to nie Gazprom podnosi cenę.

Nie zgadzjcie sie z explotacja gazu lupkowego , bo was tak wydypca jak Zablockiego na mydle … Nawierca dzuir zmieszaja wode z gazem i blotem na wiele lat , zamienia tereny na male pustynie i zwna swoje namioty i nik wam za to nie zaplaci. Obce korporacje bedzie bardzo trudno sadzic o odszkodowania…Polacy obudzcie sie…

Mieszkam w AU. gdzie w moich okolicach to juz wiercili , juz jest skandal ze gaz jest mieszany razem z woda a szczegolnie na farmach ,gdzie woda jest gruntowa , rury wentylacyjne, jak woda w domach niektorych farmerow ,oworzysz kran i podpal- zobaczysz co sie dzieje…

(Gaz za darmo) razem z woda / cala farma moze wyleciec w powietrze…

…zamiast wziąć udział w imprezie, kiedy nam to proponowano?

Nie zapomnę jazgotu, przeciwko tej rurze, jak to my nie pozwolimy, żeby nasi przyjaciele – Ukraińcy byli stratni na wykiwaniu ich przez Ruskich w kwestii zaprzestania przesyłu gazu ukraińskimi rurami.