Różnie się tam dzieje w tych ogrodach działkowych co działkowcy mogą i powinni zmieniać swoimi własnymi siłami,at co się dzieje dziś wokół tych działek to moim zdaniem jest atakiem nie tyle na te władze w Warszawie działkowe ile na same działki.

Bardziej chyba chodzi o te hektary w dużych miastach,które możnaby zabetonować blokami,gdy się jedność działkowców rozwali.

Oto przykład jak się ustawia obywateli przeciw działkowcom już dzisiaj:

Jakie to dziwne, iż dopiero teraz się dzi­wimy: że pre­zes PZD jest na swym sta­no­wi­sku od 31 lat; że z przy­mu­so­wych skła­dek działkowiczów-19 gr od ponad 43 tyś. ha – zwią­zek zbiera co roku ponad 80 min zł (z czego ponad 20 min idzie na budżet cen­trali kra­jo­wej zatrud­nia­ją­cej ponad 20 osób); że ten budżet cen­trali po­większa jesz­cze obo­wiąz­kowa pre­nu­me­rata pisma „Dział­ko­wiec” wyda­wa­nego przez osoby zwią­zane z centralą.

Jest to cytat z „POLITYKI” nr 34 z b.r.

www.liiil.pl/1345657347,Rzeczpospolita-Lesnych-Dziadkow.htm

Jestem działkowcem od dziesiątków lat i „Działkowca” kupuję w kiosku z własnej nieprzymuszonej woli kiedy zapragnę go kupić.

to nie zaden chamski atak tylko pokazuje glupote Twego rozumowania,jak ludzie nie beda marnowac jedzenia to rolnik straci prace,a receje to mamy tylko dzieki bankowi federalnemu,ktory nie wie jakie powinno byc oprocentowanie pieniedzy,za wysoki procent i mamy recesje,za niski mamy boom gospodarczy i inflacje.

Ano takie: z artykulu 286 Kodeksu Karnego.

Oszustwo jest pojęciem prawa karnego. Określone jest przede wszystkim w kodeksie karnym oraz kodeksie karnym skarbowym. Można wymienić następujące typy oszustwa: oszustwo zwykłe (art. 286 k.k.); oszustwo komputerowe (art. 287 k.k.); oszustwo kredytowe (art. 297 k.k.); oszustwo kapitałowe (art. 311 k.k.); oszustwo ubezpieczeniowe (art. 298 k.k.); oszustwo podatkowe (art. 56 k.k.s.).

Oszustwo zwykłe

Oszustwo polega na doprowadzeniu innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem poprzez jeden z trzech sposobów określonych w art. 286 k.k.:

* wprowadzenie w błąd, tzn. wytworzenie w świadomości pokrzywdzonego fałszywego obrazu pewnego stanu rzeczywistego, np. przez twierdzenie, że sprzedawany bezwartościowy metalowy pierścionek jest złoty),

* wyzyskanie błędu innej osoby, tzn. wykorzystanie przez sprawcę już istniejących, niezgodnych z rzeczywistością, opinii lub wyobrażeń osoby rozporządzającej mieniem (wyrok SN z 27 października 1986 r., OSNPG z 1987 r. nr 7, poz. 80),

* wyzyskanie niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania przez inną osobę, tzn. wyzyskania stanów stałych (np. choroba psychiczna) lub przemijających (np. stan upojenia alkoholowego, po zażyciu narkotyków), zakłócenia świadomości ofiary albo niedojrzałość psychiczną (gdy pokrzywdzony jest dzieckiem).

Skutkiem przestępstwa oszustwa, określonego w art. 286 par. l k.k., jest niekorzystne rozporządzanie mieniem przez osobę pokrzywdzoną.

www.gazetaprawna.pl/encyklopedia/prawo/hasla/335045,oszustwo.html

Wiecej tez np. tu: karne.pl/oszustwo.html

a w tym sektorze to już tylko losowanie i łut szczęścia. tu nie działają prawa racjonalnych wzrostów no może nieraz ale głównie to spekulacyjne wzrosty i nawet mały sygnał może być powodem do kilkudziesięcio procentowych wzrostów a nawet kilkaset co nieraz było w praktyce.ogłoszenia | wiersze | auto klasyk gielda | towarzyskie | randki

> > Te , które dopuściły do bankructwa 100 polskich firm budujących autostrad

> y

>

> Jakie dopuściły. Weźty się człeku obudź. Tu nie PRL.

Nie ośmieszaj się…

asperamanka napisał:

> Przepraszam, ale czy ktoś każe ci się zadłużać przystawiając pistolet do głowy?

W wyliczance twojej wymknelo sie gdzies info o karmieniu lapowkami greckich politykow przez niemieckie firmy i koncerny. Jeszcze do niedawna niemieckie prawo podatkowe zezwalalo niemieckim firmom odpisywac lapowki od dochodow;) Jakie to zalosne plecienie bez umiaru o Goldman Sachs, kiedy wielokrotnie wiecej szamba narobili w Grecji pazerni Niemcy, tylko Siemens ogolocili ten kraj na sume ponad €2 mld z pieniedzy podatnika.Z cyklu: „Mądrości” autorytetów Gazety.

„Chińczycy mówiąc Amerykanom – NIE, uwolniliby sporo rezerw, może nawet odkupili od Amerykanów Alaskę”

Jacek Tyszko z DM BOŚ, obecnie w DM BPS.

Marudzisz.

Na A4 licząc od Wrocławia masz: Wrocław, Legnicę, Zgorzelec. W odległości < 1 km od autostrady masz zjazd na Bolków, na Jawor i Krzywą. Tak z pamięci, może być coś więcej.

W Niemczech stacji autostradowych jest sporo. Ceny wyższe, ale jak lecisz 2 kkm to kwestia szukania stacji po zjeździe i zaoszczędzenia paru centów na litrze nie zawsze jest fajną opcją, chyba że znasz dobrze całą trasę. Bo takie stacje lubią być np. w nocy zamknięte.

Co innego zwiedzanie – wtedy wyłącznie poza autostradami. Ale środkowe Niemcy mam w planie dopiero na 2013 🙂Mężczyzna pozostaje zazwyczaj bardzo długo pod wrażeniem, jakie zrobił na kobiecie. Julian Tuwim

Stacje w Niemczech są ca. co 35-45 km. Odcinek Kassel-Lipsk jest jednym z nielicznych wyjątków. Na tym odcinku są dwa zjazdy, gdzie możesz zatankować. Jeden jest 5 km przed stacją przed Lipskiem, drugi bliżej Kassel, ale trzeba trochę dalej zjechać z autostrady.

Nie wiem gdzie tankujesz przy A4, że schodzi godzinę na zjechanie z autostrady. W Kudowie?Mężczyzna pozostaje zazwyczaj bardzo długo pod wrażeniem, jakie zrobił na kobiecie. Julian Tuwim

Radość i obawy – to uczucia towarzyszące przyznaniu Polsce i Ukrainie organizacji Euro 2012. Sprzeczności ujawniają się także i dziś. Wiele inwestycji nie zostało zrealizowanych lub zakończyło się tylko częściowym sukcesem. Wciąż do końca nie wiadomo jak zadziałają różnego typu rozwiązania i systemy w dniu rozpoczęcia mistrzostw. Mimo to, na chwilę przed turniejem, wiele wskazuje na to, że Polska zda egzamin z organizacji. Nie na celujący, ale ma szanse na solidną czwórkę. A korzyści z Euro 2012 odczują nie tylko kibice, ale także użytkownicy krajowej i miejskiej infrastruktury, przedsiębiorcy oraz turyści.

Komisja Europejska przyjęła dziś rekomendacje dla państw członkowskich. Wszyscy skupili się oczywiście na zaleceniach skierowanych do swoich krajów, ale dla polskiego rządu na przykład lektura zaleceń skierowanych do Czechów mogłaby się okazać bardzo pożyteczna na przyszłość. Komisja skrytykowała dziś Czechy za ich politykę na rynku pracy i za krótkowzroczne oszczędności. Podobne do tych, jakie narzuca Rostowski. Nieliczenie się ze skutkami gospodarczymi i społecznymi bezrobocia to krótkowzroczna polityka. kadmos-europa.blogspot.com/

Tylko jakie są zarobki na tym złocie? Symboliczne, kiepskie…

Zresztą w tym momencie całkowitym bezsensem jest sięganie po złoto – cena zbyt wysoka.

Jeśli dysponujecie sporym kapitałem to pomyślcie raczej o inwestowaniu w nieruchomości. Śledzi ktoś ceny w wyszukiwarce Jartomu? Hale i magazyny są naprawdę tanie.

Mam tak samo 🙂 Jestem niespełna 20 min. od ścisłego Centrum Warszawy a z tarasu mam widok na zieleń… Cisza i spokój po mimo 100m do jednej z większych ulic jakie są w Warszawie – wieczorem spokojnie mogę słuchać śpiewających ptaków, a w ciągu dnia mam gdzie biegać po zielonych terenach.

Gość portalu: ??? napisał(a):

> 1. Nie w ludziach, a w systemie.

> 2. System skadek na ZUS czy OFE nie sprawdzi sie w systemie umow smieciowych, a

> wiec albo nalezy je zakazac, albo tez wprowadzic emerytury obywatelskie.

Tyle lat ludzie pracują na normalne umowy i jest jakoś dobrze.. Jakie emerytury obywatelskie- kolejny niedziałający twór? Może szczegóły jakieś?

Na całe szczęście nie brano przy ocenie twoich idiotyzmów.Przeczytaj jeszcze raz artykuł ze zrozumieniem aby dowiedzieć się jakie zastosowano kryteria. W Warszawie jest jeszcze sporo do zrobienia ale z każdym rokiem staje się coraz bardziej atrakcyjna.Stąd ta ocena.