Decyzję odwłóczyli z roku na rok i naprawdę nie wiadomo czy podjęli. Dla emerytów jest tak naprawdę ulga 99% i ta jest fundowana przez dawnego pracodawcę o ile jest jeszcze w grupie PKP. Firmy, które odeszły z grupy PKP, odeszły bez emerytów, porzuceni emeryci obsługiwani są przez PKP Nieruchomości o ile się tam zarejestrowali. Ta ulga 99% naprawdę kosztuje około 30 złotych czyli koszty obsługi ulgi (legitymacja itp). Dla współmałżonków ulga 80% ale refundowana tylko chyba w połowie. Resztę plus koszty obsługi ulgi trzeba dopłacić i to sporo. Nie wszyscy emeryci mają prawo do ulgi i nie wszyscy uprawnieni prawa do ulgi wykupują. Dotyczy to szczególnie współmałżonków, którzy mało lub wcale koleją podróżują. Na jedną daleką podróż w roku wystarczy ogólnodostępna ulga 37% na dwa przejazdy w roku przysługująca wszystkim emerytom i rencistom z ustawy. Ulg dla byłych kolejarzy nie respektuje ARRIVA a być może i inni nowi przewożnicy. Tak więc legendarne ulgi dla emerytów PKP to już prawie historia. Oczywiście ulgi te wcale nie pochodzą z PRL lecz jeszcze z kolei państw zaborczych. Emeryci „podróżnicy” mogą skorzystać z legitymacji seniora sprzedawanej przez przewożników kolejowych jako tzw ulga handlowa i chyba nawet wzajemnie przez przewożników honorowana.

Mówimy o piramidach finansowych.

Firmy nie są piramidami finansowymi. Podobnie banki.

Banki inwestują pieniądze otrzymane do depozytu. Udzielają innym ludziom lub firmom kredytu. I na tym zarabiają.

Firm z reguły prowadzą jakąś działalność. Coś produkują lub świadczą usługi. W żadnym razie nie są piramidami finansowymi.

Opisana przez Ciebie „inwestycja” w JBP jest piramidą. Obecnie wypłacane odsetki pochodzą z wpłat inwestorów i JBP sam oficjalnie o tym mówi. Jak się skończą inwestorzy to się skończą odsetki.

Teraz wcale nie jest najlepszy moment na inwestowanie. Był rok temu, teraz widać że są problemy, przebudowują stronę. Ta piramida powoli zmierza ku końcowi.

Pieniądze wydane na te kursy w sporej części zmarnowały się zgodnie z planem. Można mieć poważne wątpliwości, czy ludzie o tym decydujący rzeczywiście chcą lub chcieli zmniejszyć bezrobocie. Powstało sporo firm, nieraz bardzo rzetelnych i profesjonalnych, komercyjnie prowadzących szkolenia osób niepracujących. Tyle, że z końcem szkolenia człowiek pozostawiony znów sam na sam z tzw. „rynkiem pracy” – znów spotykał się z zaciekłym oporem, cichym odrzuceniem bez najmniejszego wyjaśnienia (pracodawcy zastrzegają sobie prawo do nieodpowiadania na podanie o zatrudnienie). Po kolejnych próbach znalezienia zatrudnienia związanego z kursem, potem już jakiegokolwiek – znów stawał się osobą bez poczucia wartości, załamaną, popadającą w nędzę lub balansującą na krawędzi śmietnika. Bo jeśli ktoś potrzebuje przekwalifikowania, automatycznie powinien mieć w komplecie z kursem zagwarantowany staż 6 miesięcy związany z tematem kursu. Wówczas po tym mógłby się wykazać i wiedzą i doświadczeniem. Oczywiście to także nic nie da, nic nie pomoże, jeśli chodzi o osobę pięćdziesięciokilkuletnią, jeśli się nie zwalczy odmowy zatrudnienia takich kandydatów „z zasady”.

Dużo na ten temat:

blogi.newsweek.pl/Tekst/spoleczenstwo/612073,moja-mala-retrospekcja-2.html

„każdy, nawet najgłębszy kryzys ma to do siebie, że kiedyś się kończy.” – czasem konczy sie smiercia.The creatures outside looked from pig to man, and from man to pig, and from pig to man again; but already it was impossible to say which was which.

„Nigdy nie słyszałem żadnej precyzyjnej odpowiedzi na pytanie, co to jest „strategiczne”, bo takiej odpowiedzi po prostu nie ma.” Jest, przykładem mogłaby być prywatyzacja Lasów Państwowych, choć formalnie nie są one jeszcze przedsiębiorstwem. Przedsiębiorstwo „strategiczne” będzie oznaczać zatem „o ogromnym znaczeniu w gospodarce danego kraju” ze względu np. na:

1.Wielkość (największy pracodawca w danym kraju)

2.Prawa własności (prawo własności 100% złóż gazu lub innej kopaliny)

3.Prawa autorskie (posiadające prawa autorskie większości twórców danego narodu)

Wolny rynek to także wrogie przejęcia przedsiębiorstw i o Anicie Włodarczyk możemy już więcej nie usłyszeć jeśli państwowa TV w ramach walki z nepotyzmem zostanie sprywatyzowana…

Ano takie: z artykulu 286 Kodeksu Karnego.

Oszustwo jest pojęciem prawa karnego. Określone jest przede wszystkim w kodeksie karnym oraz kodeksie karnym skarbowym. Można wymienić następujące typy oszustwa: oszustwo zwykłe (art. 286 k.k.); oszustwo komputerowe (art. 287 k.k.); oszustwo kredytowe (art. 297 k.k.); oszustwo kapitałowe (art. 311 k.k.); oszustwo ubezpieczeniowe (art. 298 k.k.); oszustwo podatkowe (art. 56 k.k.s.).

Oszustwo zwykłe

Oszustwo polega na doprowadzeniu innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem poprzez jeden z trzech sposobów określonych w art. 286 k.k.:

* wprowadzenie w błąd, tzn. wytworzenie w świadomości pokrzywdzonego fałszywego obrazu pewnego stanu rzeczywistego, np. przez twierdzenie, że sprzedawany bezwartościowy metalowy pierścionek jest złoty),

* wyzyskanie błędu innej osoby, tzn. wykorzystanie przez sprawcę już istniejących, niezgodnych z rzeczywistością, opinii lub wyobrażeń osoby rozporządzającej mieniem (wyrok SN z 27 października 1986 r., OSNPG z 1987 r. nr 7, poz. 80),

* wyzyskanie niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania przez inną osobę, tzn. wyzyskania stanów stałych (np. choroba psychiczna) lub przemijających (np. stan upojenia alkoholowego, po zażyciu narkotyków), zakłócenia świadomości ofiary albo niedojrzałość psychiczną (gdy pokrzywdzony jest dzieckiem).

Skutkiem przestępstwa oszustwa, określonego w art. 286 par. l k.k., jest niekorzystne rozporządzanie mieniem przez osobę pokrzywdzoną.

www.gazetaprawna.pl/encyklopedia/prawo/hasla/335045,oszustwo.html

Wiecej tez np. tu: karne.pl/oszustwo.html

co do opłat za prasę to po pierwsze primo, paywall będzie nałożony na , jak to gazety podają, na treści ‚premium’, czyli w przypadku gejzety wyborowej na duży format, gazietu świątecznu i inne (sama wyborowaja o tym pisała, poszperajta se miśki w ich bebechach, treści niepremium bendom fri – wiadomości itp). co do poziomu portalu gazeta.pl – strawne jest to to w zakresie wiadomości, bósinez, wiadomości lokalne, techno – choć i to nie zawsze, moto – ditto, w pozostałej części imitacja fucktu, zaś ‚styl życia’ kwalifikuje hhedaktohhuff na zamknięte leczenie psychiatryczne z powodu OCD na punkcie odchudzozy, fitnesozy, dietowania i próby bezrefleksyjnego przeszczepienia lajfstajló z zachodnich kururowych ‚pisemek’ na grunt rodzimy – no i jeszcze jak nie masz fulwypas nielimitowanego niczym kąta w bankełe, wyj3b1573j kariery w korpo lub bankełe i co najwyżej 25 lat to już się w proch obróciłeś.

co do paywalla na NYT – adblock do opery pozwala ominąć tą opcję.

a glupcy, ktorzy powierzyli mu osobiste dane beda cierpiec do konca zycia.Feudalizmu nie zniszczyli lennicy, a komunizmu zaś nie zburzyli sekretarze. Podobnie panowania [finansowych] spekulantów nie wyeliminują spekulanci lub biurokraci i to nie oni wyciągną później z rowu wykolejony wóz pogruchotanej Europy.

V.Orban

Nie martw się o Helgę, gdyż najniższa emerytura w BRD to aktualnie 920 Eu a za to można wyjechać do Grecji lub Turcji dwa razy w roku, all inklusive.

Dokładnie tak jak Pan pisze.

Jedyna szansa i droga dla PIGSów (no moze poza irlandią) to własne waluty, lub jakieś „południowe euro”. Jeśli nadal będą w strefie, to albo będzie musiał ich wykupić podatnik Niemiecki albo będziemy mieli never ending story i kryzys w grecji trwający nie 3-5 lat a 15 lat.

> jak można pisać tak tendencyjnie propagandowe artykuły.

> W PRL Trybuna Ludu mogla by się uczyć manipulowania danymi od „GW”.

>

> Przecież my nie gonimy Europy tylko Europa goni nas , bo biednieje.

> Krach w strefie Euro spowodował, że gospodarki Węgier, Estonii, Grecji i Portug

> alii skurczyły się a nie my szybciej gonimy.

Ty debilu w ogóle czytać nie umiesz? Nie ma żadnej informacji o tym, że w Polsce była recesja lub stagnacja.

Poproś kogoś by bombę pie…ął na ciebie. Wtedy będziesz nareszcie szczęśliwy.

Albo sam się wysadź.

Kurs na maklera papierów wartościowych, Lato 2012

Planujesz zdawać kurs na maklera papierów wartościowych, a może chcesz poszerzyć i usystematyzować swoją wiedzę na temat inwestowania? Dzięki kursowi znacznie wzrosną Twoje szanse do uzyskania licencji

maklera papierów wartościowych!

Podczas zajęć poznasz wszystkie praktyczne kwestie związane z egzaminem, dowiesz się nie tylko jak rozwiązywać zadania, ale wskażemy Ci również niuanse w zadaniach układanych przez Komisję.

Wykształcimy Twoje zdolności analityczne dla wszystkich instrumentów finansowych i poszerzymy Twoją wiedzę z zakresu prawa rynku kapitałowego.

Teraz możesz samodzielnie wybrać swój program nauki wybierając spośród naszej oferty: VIDEO,STANDARD, PERFECT, SELF STUDY

NOWOSĆ – VIDEO

Dzięki nowej technologi teraz masz możliwość wzięcia udziału w zajęciach z każdego miejsca na świecie i odtworzenia ich do 3 miesięcy po kursie! To nie tylko wielkie ułatwienie dla osób spoza Warszawy, ale również duże udogodnienie dla osób, które z przyczyn od siebie niezależnych nie mogą uczestniczyć w zajęciach.

Osoby korzystające z transmisji live mogą w czasie rzeczywistym komunikować się z prowadzącymi, zadawać pytania lub prosić o dodatkowe wytłumaczenie zagadnień, zupełnie jak w uczestnicy kursu stacjonarnego.

STANDARD

Podczas zajęć zdobędziesz wszystkie niezbędne informacje na temat egzaminu, nauczysz się rozwiązywać zadania matematyczne, z wyceny spółek i ustalania kursów akcji – ponad 300 ćwiczeń rozwiązanych w trakcie kursu.

Na początku kursu, każdy uczestnik otrzyma komplet materiałów (ponad 350 stron zadań i wzorów), a prowadzący, w ramach wstępu, omówią zagadnienia teoretyczne.

Plan zajęć:

Sobota, 7 lipca: wstęp, informacje o egzaminie na Maklera, matematyka finansowa

Niedziela, 8 lipca wycena akcji, analiza finansowa/fundamentalna

Piątek, 27 lipca: instrumenty dłużne, wycena i analiza

Sobota, 28 lipca: ustalanie kursów na GPW

Niedziela, 29 lipca: wycena i analiza instrumentów pochodnych, teoria

portfelowa

PERFECT

Kurs stacjonarny w opcji PERFECT to aż 60h zajęć na tradycyjnych zasadach odbywających się w Warszawie.

Na początku kursu, każdy uczestnik otrzyma komplet materiałów (ponad 350 stron zadań i wzorów).

Dodatkowo kursanci programu PERFECT otrzymują bezpłatny dostęp do Pakietu SELF STUDY MPW aby w dowolnym momencie powtarzać materiał on-line.

W zestawie PERFECT uczestnicy uzyskują również dostęp do opcji VIDEO, aby w dowolnym momencie móc powtórzyć zajęcia lub odrobić je w przypadku nieobecności.

Plan zajęć:

Sobota, 7 lipca: wstęp, matematyka finansowa

Niedziela, 8 lipca: wycena akcji, analiza finansowa, instrumenty dłużne

Piątek, 27 lipca: instrumenty dłużne, wycena i analiza

Sobota, 28 lipca: ustalanie kursów na GPW

Niedziela, 29 lipca: zarządzanie portfelem instrumentów finansowych, instrumenty pochodne

Sobota, 25 sierpnia: zaawansowane modele wyceny spółek praz instrumentów dłużnych

Niedziela, 26 sierpnia: instrumenty pochodne i teoria portfelowa dla zaawansowanych

Niedziela, Sobota, 8-9 wrzenia: ustalanie kursów na GPW; niuanse i ćwiczenia do perfekcji, działanie UTP

SELF STUDY

Dostęp do platformy SELF STUDY to ponad 160 godzin nauki on-line.

Opracowaliśmy zadania, które umożliwią Ci opanowanie do perfekcji wszystkich typów zadań spotykanych na egzaminie.

W pakiecie PERFECT, dostęp do platformy nauki on-line kursanci otrzymują bezpłatnie, natomiast osoby które wybrały opcje STANDARD, a chcą dodatkowo korzystać z SELF STUDY mogą go wykupić w niższej cenie.

Godziny i lokalizacja zajęć:

Zajęcia sobotnie i niedzielne odbywają się w godzinach 10.00-17.00,zajęcia piątkowe 18.30-20.00

Warszawa, dokładna lokalizacja zostanie podana przed rozpoczęciem kursu, ponieważ uzależniona jest od liczby uczestników.

Zniżki:

W przypadku wpłaty do 18 czerwca -5%; 25 czerwca -3%; 2 lipca -2%

kursanci otrzymują 30% zniżki na kursy on-line na maklera (Kurs z prawa; Kurs z części matematycznej)

Dodatkowa zniżka studencka; 10% zniżki za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej

Więcej informacji o kursie znajdziesz tu:

Makler PERK

Zapisy:

PERFECT

STANDARD

W razie wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowo

Liczba miejsc jest ograniczona; o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń dokonanych przez stronę internetową PERK.com.pl potwierdzonych wpłatą na rachunek bankowy.

Ponadto wszystkim kursantom zaraz po dokonaniu wpłaty wysyłamy materiały z teorii, które należy przeczytać przed zajęciami (ok. 7 stron a4 do każdego dnia zajęć).

Osoba kontaktowa:

Adam Jabłonka, Manager sprzedaży

tel: +48 506423114;

e-mail: mail@perk.com.pl

Niestety, kolejny żenujący tekst tego autora, brakuje tylko nieśmiertelnego Furgalskiego (Google wskazuje dobrze ponad 200 wyników „Adrian Furgalski, ekspert branży transportowej z firmy doradczej TOR” u p. Kublika). W kwestii dróg niestety pan Kublik jest tym, kim była pani Kublik w sprawie „Olina”, i także w tym przypadku nie oczekuję uderzenia się w piersi.

Nb. pan Furgalski był z ramienia Unii Wolności asystentem ministra transportu Tadeusza Syryjczyka (UW) w latach 1998-2000. Pod koniec kadencji Syryjczyka (i Furgalskiego) mieliśmy w sumie 600 km autostrad i dróg ekspresowych, z tego 500 km użytkowanych, a resztę w budowie. W tej chwili mamy ok. 3100 km autorstrad i dróg ekspresowych, z tego ok. 1900 gotowych, a reszta w budowie. Od przejęcia władzy po PiS niecałe 5 lat temu długość tych dróg w Polsce się podwoiła. I teraz Furgalski wraz z Syryjczykiem pracują w prywatnej firmie doradczej Tor, której eksperci-praktycy są wyłącznie specjalistami od KOLEJNICTWA ( tor.net.pl/pl/pages/4/Nasi-eksperci/ ) i tam ci goście, którzy za swoich rządów mieli te 100 km zaczętych dróg, recenzują krytycznie przy wydatnym wsparciu red. Kublika tych, którzy tych dróg wybudowali lub budują ponad półtora tysiąca.

PS. Napisałem, że w Tor-ze są właściwie sami eksperci od kolejnictwa? Owszem – Syryjczyk, Pałaszewski, Rydzyński, Kiełbowicz, Maciejewski, Węcławik, Baczyński, Madej, Malinowski, można wymieniać długo. To nie zarzut, ale c’mon, autostrady to jednak co innego. Mają tam jednak jednego omnibusa od trasportu drogowego, lotniczego i kolejowego – guess what, oczywiście Furgalski, z wykształcenia politolog (oh, plizzz), działacz UW. Zna się też na prawach mniejszości seksualnych, 10 lat temu (!!!!) zapowiadał, jak to UW poprze prawa tych mniejszości (aż przykro czytać, ale owszem, na www.innastrona.pl/wywiady_furgalski.phtml coś z tego się zapamiętało).

Wstyd, wstyd.

100 % jest pewne ze Urzad Skarbowy zarobi GOWNO i jeszcze dolozy z moich pieniedzy do stadionow, organizacji EURO 2010 roku. prostytutek tanich bo tanich ale tez trzeba ich pilnowac zeby im sie krzywda nie stala, krzyzowcow bron przed giaurami, walczyc z kibolami lub z krewkimi kibicami i to po to zeby nie wejsc DO WYMARzONEGO CWIERCFINALU – ZGROZA. Stadiony maja podzielic los Stadionu X Lecia ? Meczami handlowac przeciez mozo bylo na starych stadionach.

terleo napisał:

> *Zarządzanie długami*! Jak można zarządzać czymś, co ma wartość tylko na papier

> ze, lub w komputerze?! Należy ogłosić koniec ekonomii jako nauki. Czas najwyższ

> y wrócić do wiary i . . . do barteru; jak w Grecji. Tylko cud uratuje UE.

No tak zainwestowac dziesiatki tysiecy zl. zeby zaoszczedzic kilka zl. miesiecznie w specjalne sterowniki i instalacje i zwroci sie to nam po kilkuset latach. A oszczednosci maja byc przepraszam na czym? Mam siedziec po ciemku lub nie wlaczac komputera czy telewizora bo sie przestrasze aktualnej cenie na wyswietlaczu licznika? Co za bzdury i manipulacja dziennikarska.