Raczej glupia. Niemcy Merkleowej zachowuja sie jak pasozyt, zjadajacy cialo swego zywiciela i zapominajacy, ze bez tego zywiciela on tez musi umrzec…

Najwyższy czas zakończyć „eksperyment Gowinowy” – minister sprawiedliwości musi być prawnikiem (z wykształceniem i praktyką). Trzeba też zmienić ustawy, które – pod hasłem niezależności wymiaru sprawiedliwości – gwarantują nieuczciwym lub nieudolnym sędziom i prokuratorom korporacyjną bezkarność

… jest, byl i bedzie chory i idiotyczny. Po prostu taki musi byc z definicji kapitalizm w biednym kraju. A swoja droga, to w Niemczech i we Francji jest raczej socjalizm niz kapitalizm, sa tam bowiem zasilki, z ktorych mozna wyzyc, w miare sprawiedliwy system podatkowy, dzialajace systemy emerytalne a nade wszystko, silna lewica: socjalista jest prezydentem Francji a partia socjalistyczna rzadzi we Fracji i w wielu landach Niemiec oraz stanowi w Niemczech silna opozycje na szczeblu federalnym.

lech.keller@gmail.com

co by Palikot nie zaproponował to jest krytykowane bo nie przejdzie, bo nie ma większości w Sejmie ale gdy PiS składa swój projekt ustawy lub głosuje przeciw to na pewno szczerze bo Jarek nie kłamie, a PO jeśli uważacie że rządzi dobrze

Weźcie przykład z USA tam rządzą ludzie jak paliwo sięgnęło 3zł zeczeli pokazywać że tak nie będzie a w Polsce nic się nie robi bo 6zł to tani, a gdy Tusk powie że tak musi być bo gdy dojdzie do władzy to będzie po 10zł to wy wierzycie i głosujecie znowu na PO

Niepolityczna decyzja Exxona musi (przynajmniej w oczach Amerykanów) mieć jakieś wytłumaczenie i stąd ta „prognoza” zasobów i ze spokojnym sumieniem Exxon będzie mógł dewastować Syberię i Arktykę bez większych konsekwencji.Co innego by ich czekało w Polsce i stąd ta rejterada….

Przecież Banki jak każdy wie są od ZARABIANIA pieniędzy, a nie WYDAWANIA. Czy to takie trudne do zrozumienia ? Najlepiej niech wydaje ktoś inny. Dla tych którzy jeszcze nie do końca zrozumieli warto się zapoznać z kursem „Podstawy Bankowości” 🙂 LINKKartagina musi upaść, a McDonalds zacząć informować o chemii dodawanej do żarcia –

NadObowiązkowyBlogObrazkowy

Kapitalizm ma wbudowany w siebie mechanizm samozagłady, a oparty jest on na samej idei kapitalizmu, czyli kapitale, który z definicji musi pochodzic z wyzysku, czyli inaczej z kradzieży, zaś dążenie do maksymalizacji zysku prowadzić musi do postępującej substytucji pracy ludzkiej przez kapitał, ale że zysk pochodzi tylko z pracy ludzkiej, to oznacza, że będzie on musiał stopniowo zanikać, co zresztą od dawna obswerwujemy w postaci malejącej stopy zysku…

Ciągłe podawanie ręki tonącemu musi mnieć logiczny koniec,

bo inaczej ci na powierzchni, będą również wciągnięci w wiry gospodarcze.

Kto powiedział a będzie zmuszony również powiedzieć b.

Federacja koniecznością.

Federalna Republika Niemiec, jakoś funkcjonuje całkiem dobrze,

choć jak się słyszy Baeyery po cichu zawsze grożą z wystąpieniem z federacji.

W przyszłej Europje nie będzie inaczej.

Baeyery dziś; co mają więcej, muszą oddawać na rozwój innych krajów (landów) Niemnieckich.

Czyli bogatsze państwa Europejskie, muszą dopłacać biedniejszym na dłuższą skalę.Czas jest duszą świata.

Wszystko co człowiek zwierzętom robi,

wróci na człowieka spowrotem.

(Pythagoras z Samos 570p.n.e.-510p.n.e.)

Okradania społeczeństw ciąg dalszy. Mało było sku…elom miliardów, które wyciągnęli z kieszeni podatników na początku „kryzysu”. Atmosfera się uspokoiła, ludzie przestali protestować, to po krótkiej przerwie bankierzy kradną dalej. Zaraz się o swoją wziątkę upomną banki włoskie, a później francuskie, niemieckie i brytyjskie. Nie wiem co musi się stać aby społeczeństwa wreszcie otworzyły oczy i zrozumiały, że ta cała „pomoc” to po prostu pompowanie w prywatne ręce publicznych środków. I to pompowanie za nic, bo banki w zamian nikomu niczego nie dają. Może jak ludzie zaczną zdychać z głodu, to się wreszcie obudzą…

Spośród trzech przedstawionych w lewej kolumnie ankiet/diagramów W ŻADNEJ nie ma pytania o to czy jesteś za/przeciw wprowadzeniu euro.

Z danych wynika jedynie, że 58% ankietowanych niekorzystnie OCENIA wprowadzenie euro, co wcale nie musi być równoznaczne z tym, że ta grupa jest przeciw wprowadzeniu euro jak sugeruje artykuł. To statystczne nadużycie, miejmy nadzieję, że omyłkowe, a nie celowe.

Jeżeli w Polsce nie dojdzie do podniesienia wieku emerytalnego, będziemy musieli zmierzyć się z poważnymi konsekwencjami kryzysu demograficznego. Konieczność znalezienia dodatkowych źródeł finansowania emerytur doprowadzi do podwyższenia podatków, składek emerytalnych bądź ograniczania świadczeń dla emerytów. Jednak same zmiany w systemie emerytalnym nie wystarczą – za nimi musi iść reforma polityki prorodzinnej oraz migracyjnej. Tylko wtedy system emerytalny będzie działać sprawnie. Inne rozwiązania na obecnym etapie rozwoju gospodarczego naszego kraju są niemożliwe lub zbyt kosztowne do realizacji – oceniają eksperci firmy doradczej Deloitte.

Po pierwsze, to nic nie mozna bylo kupic w PRLu tylko wtedy, gdy w roku 1980 zaczela sie w Polsce orgia strajkow zorganizowanych przez NSZZ Solidarnosc za pieniadze CIA przy pomocy Kosciola i pod wezwaniem Jana Pawla II.

Po drugie to kapitalista zaklada firme glownie po to, aby miec z niej zysk, a zysk, z definicji, musi pochodzic z nieoplaconej czesci pracy pracownika najemnego.

A po trzecie, to W PRLu zysk przejmowalo panstwo, a pisal o tym zjawisku (na przykladzie b. Jugoslawii) dawno temu Milovan Dżilas.

„Światowy rozgłos przyniosła mu książka Nowa klasa (The New Class: An Analysis of the Communist System, 1957), opublikowana poczaątkowo w Stanach Zjednoczonych, w której poddał on gruntownej i bezkompromisowej krytyce system rządów komunistycznej oligarchii partyjnej, która nie tylko przejęła wszystkie środki produkcji, ale także skupiła w swoim ręku całość władzy politycznej, tworząc swoisty kapitalizm państwowy.”

Więcej na:

portalwiedzy.onet.pl/84327,,,,dzilas_milovan,haslo.html

en.wikipedia.org/wiki/Milovan_%C4%90ilas

W tym ciemnogrodzie takimi argumentami nie przekonasz nikogo. U nas TAK BYĆ MUSI!!!! u nas nikt nie słucha racjonalnych argumentów, liczy się tylko kto to powiedział – może powiedzieć, wprowadzić w życie coś głupiego, nielogicznego i wstecznego (vide światła całą dobę cały rok – pasuje zresztą do definicji ciemnego państwa). Przeforsuje jakiś parlamentarzysta swoje paranoiczne pomysły i … koniec!!!!! nikt tego nie zmieni. Tu nigdy już nie będzie normalnie…..

Gość portalu: Elektrogumonapawar napisał(a):

> @smok_wawerski

> Patrząc na to, co napisałeś dziękuję Bogu, że nie mam iPhone’a. Współczuję jedn

> ocześnie głęboko wszystkim, którzy iPhone’a mają. Nie chodzi o fakt posiadania

> produktu firmowanego przez nadgryzione jabłko, ale o to, że taki kretyn jak ty

> może mieć z nimi – choćby przez ułamek sekundy – jakikolwiek wspólny mianownik.

Musi sobie czymś dodać gdzie mu w innych miejscach brakuje. W wersji soft montuje się do 15-letniej Beemki głośny tłumik, podkręca muzę na maxa i wystawia łokieć za okno. Wersja soft ma taką zaletę że jest tania bo wydech i tak trzeba było wymienić.

Wersja hard to iPhone kupiony na raty i abonament. To rozwiązanie droższe bo choć komóra przydaje się czasami to co miesiąć trzeba oddać dziesiątą część wypłaty. Z tego powodu dres i adidasy są z tych które tylko dość mocno przypominają oryginał.

1. Reformę ZUS robiono po to ,żeby wypracowanym ludziom polepszyć życie ! Wynik – pogorszono .

2. Ponieważ był brak pieniedzy postanowiono wprowadzić mechanizm OFE , zabierając dużą częśc składek ZUS-owi , przyśpieszając jego agonię .Wszyscy Polacy , po śmierci ZUS-u mieli mieć emerytury z OFE i na poziomie zapewniającym wczasy w Egipcie ! OFE , prywatna organizacja , wykorzystała swoją szansę konsumując znaczne sumy kosztem przyszłych emerytów rozumując słusznie ,ze w razie ubytku kasa musi byc uzupełniona z budżetu , bo emerytów nie wolno zostawic bez srodków do przeżycia.

OFE doprowadziło do katastrofy bo ZUS odprowadzając kasę do OFE zaciągał pożyczki i ratował się dotacjami budżetowymi ! Można stwierdzić ,że OFE to super ścieżka do pompowania pieniędzy z budżetu Państwa.

3. Walcząc z poprzednim systemem , wprowadzając nowe sposoby rozmnażanie pieniędzy , legalizując prywatę , zaprzeczając arytmetyce doprowadzono Społeczenstwo w to samo historycznie miejsce jakie miało w socjalizmie ! Może nawet gorsze , bo sztuczne mnożenie kasy doprowadziło też do kierunkowego rozdziału dóbr narodowych ! Powstały niebywałe fortuny , nieopodatkowane , bez jakiejkolwiek kontroli . Im Instytucje panstwowe darowały miliony złotych a mnie ZUS kiedyś straszył sądem za 16gr niedopłaty. ZUS i budżet karmi się tylko malutkimi. Rekiny są poza zasięgiem !

4.Tych ,którzy wprowadzali reformę stymulował argument niezależności systemu od warunków demograficznych ! Dlaczego dzisiaj rząd tyle gada o dzietności kobiet i liczbie pracujących skoro tą swoją emeryturę składam ,buduję sobie sam???

Jeśli już o tym to tak generalnie ! po co mi pośrednik w składaniu kapitału ? Żeby mógł znowu ktoż zarobić a ja stracić ???

Zapewne o ten serwis chodziło panu od „kruczków prawnych”, jako że po pieniądze za nie swoje nagrania polscy artyści już wyciągnęli łapy:

prawo.vagla.pl/node/7576

Morał: dzisiaj nawet fryzjer musi mieć adwokata, który da odpór zaiksowi w razie „przyjacielskiej wizyty”, bo inaczej zrobią z niego kryminalistę i zrujnują.