Szanowny Panie Redaktorze,

Jest kilka błędów rzeczowych w Pańskim artykule. Po kolei:

1. „(…)Pebble, zegarka z wyświetlaczem z e-atramentu, takim, jak mają czytniki ebooków (np. Kindle)”

Czytniki e-booków tj. Kindle używają technologii E Ink, pewnie chodziło Panu o e-papier (E Ink jest konkretną technologią e-papieru, z którą Pebble nie ma nic wspólnego) . Pebble reklamowano jako zegarek z wyświetlaczem e-papierowym (Pebble: E-Paper Watch). Nawiasem mówiąc, w rzeczywistości nie jest to wyświetlacz e-papierowy, tylko Memory LCD .

2. „(…)jesienią zegarki mają trafić do sklepów (i do tych, którzy wsparli biznes).”

Najpierw zegarki mają trafić do ‚tych, którzy wsparli biznes’; następnie do tych, którzy zamówili w przedsprzedaży na stronie producenta (dla nich widnieje informacja, że otrzymają zegarki na początku 2013 roku). Co do trafienia Pebble do sklepów, to… wyssał Pan to z palca, prawda?

A tak poza tym, to nie wiadomo kiedy Pebble trafią do kogokolwiek, bo datę dostawy przesunięto i nawet szef firmy nie ma pojęcia, kiedy zaczną wysyłać („While we won’t be able to start shipping Pebbles in September(…)” i „Can’t give an exact or even a vague date, sorry.Źródło: 

3. „(…) założony cztery lata temu Kickstarter (…)

Kickstarter został założony 28 kwietnia 2009 roku.

4. „To nie internetowy odpowiednik Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Owszem, w ten sposób na różne akcje charytatywne zbiera Siepomaga.pl (uzbierał ponad 1,5 mln zł), ale już amerykański Razoo.com, na którym można zamieszczać apele o wsparcie akcji non-profit, pobiera 2,9 proc. prowizji.

Sugeruje Pan, że wpłata na akcje charytatywne w siepomaga jest darmowa. Niekoniecznie.

5. „Jeśli się nie uda, pieniądze, jak we wszystkich serwisach crowdfundingowych, wracają na konta wpłacających.

Nie. Np. w indiegogo można wybrać opcję ‚Flexible Funding campaign’. Gdy nie uda się zgromadzić zadeklarowanej kwoty, pobierana jest wyższa prowizja, ale pieniądze otrzymują zbierający.

6. „Ciekawy też z tego względu, że stały za nim dwie kultowe postaci z branży – Tim Schafer i i Markus Persson, znany szerzej jako „Notch”

No tutaj to naprawdę nie wiem, czy zarechotać czy zaszlochać. Notch nie ma nic wspólnego z grą Double Fine Adventure. Jedyne powiązanie, to >uwaga, uwaga< firma, która nagrywa filmy dla Tim Schafera w związku z DFA (2PlayerProductions) wcześniej zrobiła serię filmów o firmie Notcha (mojang).

7. Już za 15$ był ‚Udokumentowany proces powstawania gry‚, za 30$ był w jakości HD.

8. „Według szacunków, w zeszłym roku(…)„, „W 2013 r. mówi się nawet o 6 mld dol.” Według czyich szacunków? Kto mówi?

Nie chce mi się dalej wymieniać.

Pozdrawiam

dotmasta

po ileosci wpisow widac ze nastepne parabnaki maja w kraju ekonomistow wielkie szane :-)))

Niektorzy nawet „mocny” zloty uwazaja za szczyt rywalizacji i mundrosci ekonomicznej – tylko ze jak wiadomo spekulantom jest obojetne, czy rosnie czy maleje bo na kazdym wariancie mozna zarobic. Mocna zlotowka to utrusnienie dla eksportu, poprostu za zlotowke trza wiecje placic aby kupic jakis polski towar. Z tym problemu raczej nie ma, bo my nic nie eksportujemy, oprocz salaty i parowek.

Polski system bankowy jest chory, jest calkowicie w rekach panstwa, ktore dokonujre transakcji interwencjynych na rnku pieniadza, a wiec kompetencja ludzi z klucz partyjnego, ktorzy obsadzaja tam stanowiska jest znikoma. W USA i UE wszystkie banki a prywatne, a wievc porownania systmeow bankowych sa nieadekwatne.

Chiny np. sztucznie utrzymuja niski kurs waluty, aby zalac tanim eksportem caly swiat, ale my potrzebujemy ciagle jakiej bitwy, zwycistwa, przede wszystkim kochamy slowo „MOcny”.

…Ile klas szkółki parafialnej udało ci się zaliczyć?

mirabillie napisał(a):

> Dlatego pisalam o kontroli, o dobrze zorganizowanej administracji, o poczuciu p

> rzenaleznosci do grupy Europa. W Polsce nie bylo subprime , tak jak w innych pa

> nstwach. Np. we Francji ludzie tez narzekaja ,ze UE zle pracuje, ale tej Unii z

> azdroszcza nam Chiny i inni! Wiecej wspolpracy i zrozumienia pomiedzy EuRoPeJcZ

> kAmI to lepsze niz konkurencja czy nienawisc.

> Grecja , to kraj wyjatkowy obok nas: bez dobrej administracji, skorumpowany, al

> e tam tez sa ludzie uczciwi i powoli zajda tam zmiany na lepsze. O tym ,ze Gre

> cja miala juz klopoty( zla org. poboru podatkow…) przed wejsciem do UE , nikt

> nie sprawdzil czy mowili prawde o ich bilansach, bo po Pulkownikach chciano d

> ac szanse dla demokracji w tym kraju.

wielka spekulacja sie nie powtorzy,wszyscy juz znaja te numery,to bedzie chwilowe podtrzymanie kursu 4 zl za euro,moze jeszcze miesiac,i przy wiekszych burzach w eurolandzie powolne odejscie od zlotego,krachu na zlotym nie bedzie,raczej zjazd do 4,50 zl za euro i tam pozostaniemy na dluzszy czas.Jest naturalnie zawsze mozliowsc jakiegos super gau i np. wyjscia Finlandii z euro,wyjscia Grecji z euro,jakis okropnych awantur poludnia z Berlinem,wtedy byloby mozliwe zejscie ponizej 4,50 zl za euro,np. do 5 zl,ale watpie aby az tak nisko zszedl.Nie ma teraz takiego potencjalu spekulacyjnego jak 4 lata temu,raczej strach co bedzie dalej.

Właśnie napisałem do jednego bardzo znanego, aczkolwiek już emerytowanego profesora z Helsinek, że jego uczeń jest skończonym oportunistą, który w celu zaistnienia w mediach będzie bredził jakieś bzdury o nowej Hanzie. No cóż, Henrikowi (a nie żadnemu Henry’emu) nie udało się ostatnio załapać do Eduskunty z listy Szwedzkiej Partii Ludowej w czasie ostatnich wyborów, ale to ambitna bestia. Może pokombinował, że trzeba się np. u Prawdziwych Finów załapać, no nie ważne u kogo byle się załapać. Pan profesor jako zdeklarowany frankofil zapewne będzie lub już jest niepocieszony.

rita.1 napisała:

> Polska wprawdzie geograficznie należy do Północy, ale mentalnie – to jak najbar

> dziej do Południa.

Jeśli już mówić o wadach narodowych, to bardziej do do wschodu.

Natomiast jeśli chodzi o Hanzę, to raczej trudno sobie ją wyobrazić bez Gdańska 🙂 Ba jeszcze parę hanzetyckich miast w Polsce by się znalało. Np Kraków, Wrocław czy Toruń 🙂 Kurcze tylko Wawka się nie łapie, bo za czasów Hanzy tu kozy pasali 😉

(no offence, jestem rodowitym warszawiakiem, ale takie są fakty 🙂=Jolly Roger= =a.k.a.= =Misiek=

>>> Nie wiemy – nie piszemy <<<

Parabanki zakładają już nawet banki. Np. Credit Agricole założył Lukas Finanse a KNF udaje, że tyo nie jego sprawa. Lukas Finanse próbuje „naciągnąć” sąsiadkę, wbrew prawnym regulacjom, a powiadomiony o tym KNF odpisał jednym zdaniem „nie nadzorujemy Lukas Finanse”. Chyba nie wymaga komentarza.

„Nigdy nie słyszałem żadnej precyzyjnej odpowiedzi na pytanie, co to jest „strategiczne”, bo takiej odpowiedzi po prostu nie ma.” Jest, przykładem mogłaby być prywatyzacja Lasów Państwowych, choć formalnie nie są one jeszcze przedsiębiorstwem. Przedsiębiorstwo „strategiczne” będzie oznaczać zatem „o ogromnym znaczeniu w gospodarce danego kraju” ze względu np. na:

1.Wielkość (największy pracodawca w danym kraju)

2.Prawa własności (prawo własności 100% złóż gazu lub innej kopaliny)

3.Prawa autorskie (posiadające prawa autorskie większości twórców danego narodu)

Wolny rynek to także wrogie przejęcia przedsiębiorstw i o Anicie Włodarczyk możemy już więcej nie usłyszeć jeśli państwowa TV w ramach walki z nepotyzmem zostanie sprywatyzowana…

W miare rozgarniety licealista z dosteopem do Internetu zrobi dzis w kilknascie minut (gora w godzine) taka ‚analize’ metoda CUT & PASTE uzywajac np. Googla. A caly przekret polega na tym, ze aby ocenic taka analize, to trzeba miec wiedze fachowa.

Uwazam wiec, ze premier Tusk powinien ustapic po tej aferze ze swoim synem i rozPiSac nowe wybory, w ktorych mam nadziej, ze nie wygra ani PO, ani tez PiS…

Ano takie: z artykulu 286 Kodeksu Karnego.

Oszustwo jest pojęciem prawa karnego. Określone jest przede wszystkim w kodeksie karnym oraz kodeksie karnym skarbowym. Można wymienić następujące typy oszustwa: oszustwo zwykłe (art. 286 k.k.); oszustwo komputerowe (art. 287 k.k.); oszustwo kredytowe (art. 297 k.k.); oszustwo kapitałowe (art. 311 k.k.); oszustwo ubezpieczeniowe (art. 298 k.k.); oszustwo podatkowe (art. 56 k.k.s.).

Oszustwo zwykłe

Oszustwo polega na doprowadzeniu innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem poprzez jeden z trzech sposobów określonych w art. 286 k.k.:

* wprowadzenie w błąd, tzn. wytworzenie w świadomości pokrzywdzonego fałszywego obrazu pewnego stanu rzeczywistego, np. przez twierdzenie, że sprzedawany bezwartościowy metalowy pierścionek jest złoty),

* wyzyskanie błędu innej osoby, tzn. wykorzystanie przez sprawcę już istniejących, niezgodnych z rzeczywistością, opinii lub wyobrażeń osoby rozporządzającej mieniem (wyrok SN z 27 października 1986 r., OSNPG z 1987 r. nr 7, poz. 80),

* wyzyskanie niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania przez inną osobę, tzn. wyzyskania stanów stałych (np. choroba psychiczna) lub przemijających (np. stan upojenia alkoholowego, po zażyciu narkotyków), zakłócenia świadomości ofiary albo niedojrzałość psychiczną (gdy pokrzywdzony jest dzieckiem).

Skutkiem przestępstwa oszustwa, określonego w art. 286 par. l k.k., jest niekorzystne rozporządzanie mieniem przez osobę pokrzywdzoną.

www.gazetaprawna.pl/encyklopedia/prawo/hasla/335045,oszustwo.html

Wiecej tez np. tu: karne.pl/oszustwo.html

„Analiza połączeń lotniczych”. Fajne zlecenie 🙂

To już lepiej gdyby zatrudnili go na etat a podwładni mogliby potwierdzić że coś robił, że pojawiał sie w pracy.

A zleconko? Ciekawe co analizował oraz jaką wiedzą i materiałami posługiwał się aby owo zlecenie wykonać. Ciekawy też bardzo jestem ile kosztuje u Tuska taka analiza połaczeń. Może mnie stać np. na analizę kosztów dojazdu do pracy albo jakąś inną niezbędną jaka przyjdzie mi do głowy?

Temat istotny, ale potrzeba rozszerzenia, choćby o kwestię sytuacji osób prowadzących własną działalność. nie opłaca się zgłaszać „chorobowego”, mimo iż w przez pewien czas nie pracując – nie mamy dochodu. Komplikacje, dokumenty, zgłaszanie etc (każdy, kto prowadzi działalność wie, w czym rzecz), wprowadzają więcej komplikacji niż rozwiązań. Ubezpieczenie społeczne na siłę wszystkich – także kombinujących – to porażka i pomyłka. Lepiej monitorować skuteczność UP (wzmacniać, albo zlecać innym pośrednictwo) i szukać rozwiązań na likwidację „sztucznej rejestracji”. Np. po trzech odmowach pracy – wyrejestrowanie na 1 rok.

W USA biznesmeni ciagle musza sie tlumaczyc przed roznymi komisjami, np. kongresowymi…

A wolnosc polega tez na prawie do odzyskania od zlodzieja tego, co ow zlodziej ukradl, zas wojsko nie jest do uzywania go w sporach wewnetrznych.

W Australii zalikwidowano dawno temu, w ramach oszczednosci budzetowych, calkiem niezle dzialajacy panstwowy Commonwealth Employment System (CES) i zastapiono go prywatnymi agencjami. Rezultat jest taki, ze bezrobocie w Australii jest realnie wyzsze niz w Polsce, tyle, ze bezrobotni sa tam dosc sprytnie ukryci jako np. wieczni studenci na tzw. Austudy (dla Aborygenow Abstudy) oraz na rozlicznych rentach: rodzinnych, opiekunczych, sierocych, wdowich, inwalidzkich etc oraz na dosc licznych rzadowych posadach (bardzo na antypodach rozbudwana i w wiekszosci wrecz zbedna i duplikujaca sie adminstracja federalna, stanowa i lokalna: miejska i gminna).

Nie oszukujmy sie: bezrobocie to nieodlaczny element kapitalizmu rynkowego, a zwalczyc je mozna tylko likwidujac ow rynkowy kapitalizm, ktory z pracy ludzkiej zrobil koszt, minimalizowany w imie Boga kapitalistow, czyli w imie MAKSYMALIZACJI ZYSKU. Nawet najlepiej dzialajace UP czy tez prywatne agencje posrednictwa pracy nie tworza bowiem miejsc pracy (oprocz tych, dla osob w nich zatrudnionych)! A kazde miejsce pracy w kapitalizmie rynkowym to przeciez jest koszt, a wiec wrog maksymalizacji zysku. Naturalnie wiec eliminuje sie prace ludzka w kapitalizmie rynkowym, co z deficnicji generuje bezrobocie, realnie coraz wyzsze, a tylko coraz lepiej ukrywane przez rzady, ktore sa bezsilne w warunkach wladzy kapitalu.

lech.keller@gmail.com

Przeciez za dochody z uczciwej pracy nie da sie w dzisiejszej Polsce kupic nowego samochodu, a wiec praktycznie wszystkie nowe samochody osobowe montowane dzis w Polsce przez zachodnie koncerny takie jak np. Fiat czy Opel ida na eksport do bogatszych od nas panstw… 🙁

Kogo stać tego stać – ja np. mam w kabłówce tylko standardowy pakiet (tzn. bez dodatkowo płatnych kanałów)

Zresztą i tak bardziej niż o te dwie dychy chodzi o samą zasadę.

Mylisz, i to wyraznie, kapitalizm z liberalizmem, „romad2447”. W neoliberalnym USA panstwo sciaga od ludzi pracy wiecej niz 50% ich dochodow (poprzez roznorakie podatki od dochodu, majatku i konsumpcji), gdyz inaczej nie starczyloby na rozbudowana administracje (federalna, stanowa i lokalna, np. miejska) a przede wszystkim na zbrojenia i prowadzenie licznych wojen chocby tej w Afganistanie…

A to, co robi Hollande, to ma sens, choc powinien on zrobic wiecej, czyli bardziej opodatkowac najbogatszych i wziac sie za raje podatkowe, ktore przeciez sa bezbronne – co np. mogloby zrobic Monako, gdyby wkroczyla tam francuska policja podatkowa pod oslona armii francuskiej? Zapominasz, ze te raje istnieja ylko dla tego, ze maja na to pozwolenie ze strony rzadow takich panstw jak np. Francja, ale nawet Szwajcaria musiala sie ugiac pod naciskiem rzadow USA i Niemiec, i zniesc swa tajemnice bankowa odnosnie cudzoziemcow…

Francja ma poza tym spory wlasny przemysl i wlasna technologie, a ja sie bardziej martwie o W. Brytanie, z jej olbrzymim dlugiem zagranicznym i wewnetrznym oraz upadkiem przemyslu i uzaleznieniem od taniej, imgranckiej sily roboczej (m. n. z Polski), co musi doprowadzic do kolejnych powaznych rozruchow na tle rasowym.

czemu za to co wyprawia PO obwinia się RP ?

Poczytajcie jego postulaty i projekty, proponował darmowe DG przez 3 miesiące.

Więc najpierw czytaj potem się wypowiadaj.

I co masz do trawki ? Chcesz żeby nadal w każdej dyskotece byli dilerzy i handlowali podróbkami lub krokodylami ? Policja dostaje premie za złapanie 17latka z 1g a prawdziwa dilerka ma się dobrze do tego ile pieniędzy idzie na „walkę” z narkomanią a można by to spożytkowawszy w lepszy sposób w Holandii jest najmniejszy odsetek młodych ludzi palących zioło, i dlaczego nie można zalegalizować czegoś co mogło by być lekiem ? Na raka, stwardnienie rozsiane i stosowane zamiast np morfiny ?

I wiesz co to są narkotyki ? Chyba nie

Narkotyk – potoczna nazwa niektórych substancji odurzających działających na ośrodkowy układ nerwowy,

Według leksykonu Światowej Organizacji Zdrowia narkotykami można określić wszystkie substancje mające wpływ na świadomość :leki przeciwbólowe dostępne bez recepty,

kofeina oraz podobne substancje zawarte w kawie, kakao, herbacie, czekoladzie,

alkohol etylowy zawarty we wszelkich napojach alkoholowych,

nikotyna zawarta w tytoniu.substancje, których regularne przyjmowanie prowadzi do uzależnienia fizycznego, m.in. opiaty i opioidy (np. morfina, heroina), fentanyl,niektóre benzodiazepiny,

Więc odpieprz się ćpunie od palących trawkę i dalej pij, kawę zapijając wódkę podczas jarania papierosa a na noc weź tabletkę od bólu głowy