Tak trzymać panie Duda. Jeszcze powinien pan z analizować i porównać skuteczność działań związku ze skutecznością związków na zachodzie Europy. Związek powinien dążyć do zmiany formuły związku będącego na garnuszku państwa i pracodawcy na związek utrzymujący się głównie ze składek swoich członków. Żeby to osiągnąć, związki musiały by się przekształcić w branżowe i objąć swoim zasięgiem średnie i małe firmy, które obecnie są praktycznie pozbawione związkowej ochrony.

Już dzisiaj blisko 20% bezrobotnych stanowią ludzie po 55 roku życia. Nikt nie daje gwarancji,że może to się zmienić. Już dzisiaj Ci ludzie są bez środków do życia. Co z nimi zrobić? Pracodawcy wolą młodych,silnych i zdrowych najczęściej bez umowy. DUDA MA RACJĘ !!! zresztą tak ,jak 85% świadomych Polaków,którzy nie popierają tej ustawy.

Zmienic ustawe o zwiazkach zawodowych, niech pan Duda bedzie utrzymywany ze skladek. A nieroby harcujace przed Sejmem do roboty.Homo sovetikus w glowach:wyciagac lape de panstwa. A moze by tak cos samemu?I brac przyklad ze spoleczenstwa amerykanskiego:kazdy jest odpowiedzialny za siebie.

Tak . Chiny zazdroszcza nam Unii ,mimo roznic pomiedzy Europejczykami, bo mamy dobre lecznictwo, szkolnictwo, prawo manifestowania albo dojscie do internetu bez cenzura. Czytajac rozne Gazety wiedzilbys , ze Chinczycy walcza o lepsze zycie, ale komunistyczno-liberalna wladza chwilowo jest potezna. Chinscy Artysci przyjezdzaja do Europy , bo zazdroszcza nam ,ze mozemy wystawiac bez obawy o cenzure czy o wiezienie. W Rosji czy w Chinach lub Belorusi jest dobrze tylko filarom wladzy.

…Ile klas szkółki parafialnej udało ci się zaliczyć?

mirabillie napisał(a):

> Dlatego pisalam o kontroli, o dobrze zorganizowanej administracji, o poczuciu p

> rzenaleznosci do grupy Europa. W Polsce nie bylo subprime , tak jak w innych pa

> nstwach. Np. we Francji ludzie tez narzekaja ,ze UE zle pracuje, ale tej Unii z

> azdroszcza nam Chiny i inni! Wiecej wspolpracy i zrozumienia pomiedzy EuRoPeJcZ

> kAmI to lepsze niz konkurencja czy nienawisc.

> Grecja , to kraj wyjatkowy obok nas: bez dobrej administracji, skorumpowany, al

> e tam tez sa ludzie uczciwi i powoli zajda tam zmiany na lepsze. O tym ,ze Gre

> cja miala juz klopoty( zla org. poboru podatkow…) przed wejsciem do UE , nikt

> nie sprawdzil czy mowili prawde o ich bilansach, bo po Pulkownikach chciano d

> ac szanse dla demokracji w tym kraju.

rita.1 napisała:

> Polska wprawdzie geograficznie należy do Północy, ale mentalnie – to jak najbar

> dziej do Południa.

Jeśli już mówić o wadach narodowych, to bardziej do do wschodu.

Natomiast jeśli chodzi o Hanzę, to raczej trudno sobie ją wyobrazić bez Gdańska 🙂 Ba jeszcze parę hanzetyckich miast w Polsce by się znalało. Np Kraków, Wrocław czy Toruń 🙂 Kurcze tylko Wawka się nie łapie, bo za czasów Hanzy tu kozy pasali 😉

(no offence, jestem rodowitym warszawiakiem, ale takie są fakty 🙂=Jolly Roger= =a.k.a.= =Misiek=

>>> Nie wiemy – nie piszemy <<<

rita.1 napisała:

> Polska wprawdzie geograficznie należy do Północy, ale mentalnie – to jak najbar

> dziej do Południa.

Południe jest leniwe, Polacy to naród zaradny i pracowity. Przetrwał zabory i rządy PiS. Szkodzą tylko najeźdźcy ze wschodu. Ci pchają się tylko do władzy, by grabić budżet bez pardonu!

pn-ski napisał:

> Tez bym zezwolil na reklamy. Pod warunkiem, ze będą śmieszne. A będą na pewno:

>

> „Najlepsza woda święcona z Torunia! Skuteczna na hemoroidy”

>

> „Nasze odpusty najtańsze, w pakiecie z abonamentem!”

>

> „Powierz nam swoja emeryturę, my zapewnimy ci życie wieczne!”

>

> „Viagra dla biskupów w promocji 3 za 2”!

RE>>>>>>>>>>>>>>>> A DLA CIEBIE REKLAMA NAJLEPSZYCH SCYZORYKÓW DO CHRZCIN ŻYDOWSKICH ….

Chomikuj.pl pobiera opłaty tylko za ściąganie plików – bardzo ciekawe. Wszyscy udają, że nic im nie można zrobić. To tak jakbym miał powierzchnię handlową w centrum miasta, wszyscy tam mogą rozdawać kradzione rzeczy, a ja tylko pobieram opłatę za ich przekazanie odbiorcy. Ciekaw jestem czy również w takiej sytuacji policja nic by nie mogła mi zrobić – oto Polska właśnie !

Niepolityczna decyzja Exxona musi (przynajmniej w oczach Amerykanów) mieć jakieś wytłumaczenie i stąd ta „prognoza” zasobów i ze spokojnym sumieniem Exxon będzie mógł dewastować Syberię i Arktykę bez większych konsekwencji.Co innego by ich czekało w Polsce i stąd ta rejterada….

Wydaje mi się, że WizzAir trochę przesadził z tymi opłatami za bagaż podręczny. Nie dług trzeba będzie dodatkowo zapłacić za korzystanie toalety na pokładzie, albo za podstawienie schodów pod samolot. Żenada!

LOL

P.S. Na drugi dzień po założeniu konta huttleford55@gazeta.pl już nie mogę z niego korzystać na forum. „Wiadomość nie została wysłana. Powód: blokada antyspamowa. W celu wyjaśnienia proszę się skontaktować z administratorem: forum@agora.pl. Autor: huttleford55@gazeta.pl – korzysta z IP: (109.163.233.205).”