Wystarczy obejrzeć Ziemię Obiecaną, aby zobaczyć, jak dawniej robolom marzyła się podwyżka o parę kopiejek, a dziś solidaruchom mało wszystkich sobót wolnych, mało urlopów 28 dni, macierzyńskich, ubezpieczeń emerytalnych, tylko jeszcze te zapite ryje drą. Sto parę lat wystarczyło i proletariat już zupełnie się rozzuchwalił w swych bezczelnych żądaniach! Bo za na za dużo tłuszczy pozwolono, zamiast trzymać za twarz!

Tej swołoczy to trza zrobić tutaj powtórkę z Wybrzeża roku’70, aby wybiła sobie z głowy lewackie prawa do protestu.

Chiny ciągle rosną w siłę, bo tam stawia się na przemysł, nie na jakieś lewackie prawa człowieka, wolne świątki i związki zawodowe. Tam każdy przejaw niesubordynacji spotyka się z sieknięciem bata i policyjnej pały.

A w Polsce? A w Polsce zachciało się państwo opiekuńcze urządzać, burdel skandynawski krótko mówiąc. Nasuchało się pospólstwo bajeczek o powszechnym dobrobycie w jakiejś Norwegii i zamierzają tutaj robić to samo – podatki 60% i powszechne rozdawnictwo.

A lać to tatałajstwo batem w plery, aby sobie ze łbów wybiło mrzonki o jakiejś Polsce Solidarnej na skandynawską modłę!

A co to za utarg: 4 tys. zl na miesiac? Toz to nie jest firma, a zwyczajna bieda z nedza! Zrozumcie, ze tylko w PRLu drobni przedsiebiorcy mieli dobrze i ze wrocily stare, przedwojenne czasy, w ktorych male, rodzinne (najczesciej zas jednoosobowe) firmy nie sa w stanie wypracowac relanego, czyli ekonomicznego zysku! Przeciez te 2 tys., o ktorych mowisz, to nie jest zysk, to jest bowiem mniej niz placa, ktora by taki „wlasciciel” owej firmy otrzymal, pracujac u kogos, tyle, ze POniewaz w POlsce pracy nie ma od roku 1990, to ludzie sa zmuszani do zakladania takich bida-firm, nie przynoszacych z definicji zadnego reanego zysku!

A ZUS musi brac ten tysiac, gdyz inaczej, to z czego finansowal by emerytury? A taki „wlasciciel” bida-firmy bedzie przeciez oczekiwac na starosc emerytury od ZUSu! Zreszta gdyby sam odkadal ten tysiac miesiecznie, to by sie przekonal, ze na starosc nie bedzie miec z czego zyc, gdyz inflacja „zje” te jego oszczednosci!

lech.keller@gmail.com

Pieniądze wydane na te kursy w sporej części zmarnowały się zgodnie z planem. Można mieć poważne wątpliwości, czy ludzie o tym decydujący rzeczywiście chcą lub chcieli zmniejszyć bezrobocie. Powstało sporo firm, nieraz bardzo rzetelnych i profesjonalnych, komercyjnie prowadzących szkolenia osób niepracujących. Tyle, że z końcem szkolenia człowiek pozostawiony znów sam na sam z tzw. „rynkiem pracy” – znów spotykał się z zaciekłym oporem, cichym odrzuceniem bez najmniejszego wyjaśnienia (pracodawcy zastrzegają sobie prawo do nieodpowiadania na podanie o zatrudnienie). Po kolejnych próbach znalezienia zatrudnienia związanego z kursem, potem już jakiegokolwiek – znów stawał się osobą bez poczucia wartości, załamaną, popadającą w nędzę lub balansującą na krawędzi śmietnika. Bo jeśli ktoś potrzebuje przekwalifikowania, automatycznie powinien mieć w komplecie z kursem zagwarantowany staż 6 miesięcy związany z tematem kursu. Wówczas po tym mógłby się wykazać i wiedzą i doświadczeniem. Oczywiście to także nic nie da, nic nie pomoże, jeśli chodzi o osobę pięćdziesięciokilkuletnią, jeśli się nie zwalczy odmowy zatrudnienia takich kandydatów „z zasady”.

Dużo na ten temat:

blogi.newsweek.pl/Tekst/spoleczenstwo/612073,moja-mala-retrospekcja-2.html

Oj Rosati Rosati z punktu widzenia naukowego wszystko zawsze idzie zle ale w praktyce jest calkiem inaczej dobrze dobrze i jeszcze dobrze miala byc swinska grypa jakosc nie doleciala punkt widzenia naukowego Obama mial pozamykac wszystkich finansowych zlodzieji i nikogo z punktu praktycznego nie zamknal ba nawet pozwolil zeby sobie wizieli miolionowe premie pamietam przemowienie dyrektora Gondka w Toronto w swiecie finansowym nie wystepuja rozne cuda zalezy gdzie zero postawic sie uda zachecam profesora Rosatiego aby wzial 2 miesieczny kurs u dyrektora Gondka w Toronto wszyscy placza w Kanadzie a on sie smieje mowi ze w tym sztucznym kryzysie najlepiej robi sie pieniadze

Co ma piernik do wiatraka ? Wam albo wszystko z zarodkami sie kojarzy Albo z sexem Albo z Tuskiem ewentualnie jak ktos jest pytany z twej opcji o cokolwiek to nawija o zamordowaniu Rosiaka Na wymioty sie zbiera jak sie takich musi słuchać czy czytać

A swoja drogą wracając do tematu Ja nie miałam swiadomości że istnieja jakiejś limity

Mam net stacjonarny, szybkość taka sobie bo 10 mega ale myślałam że era limitów już dawno minęła Nigdy nie podpiszę żadnej umowy obecnie gdzie będzie limit ilość przesyłanych danych

Olać ciepłym moczem iść do takiego operatora który limitów nie stosuje Wtedy”limitujący” albo odpuści albo zbankrutuje

„U nas też są przymiarki do wkroczenia państwa do gospodarki, aby ratować upadające wielkie firmy budowlane.”

Co takiego? Puścić ich z torbami!

Te „wielkie firmy budowlane” to sprywatyzowane dawne komusze przedisiębiorstwa,

z koneksjami.

Przyczaiły się pod płaszcczykiem prywatności, wiadomo, że kapitalizmu to nie rozumie,

więc teraz znów chcą wracać do starych nałogów dojenia państwa.

Albo ich się puści z torbami albo oni puszczą państwo z torbami.

Puścić ich z torbami. Krzywda im się nie stanie.

Już oni tam sobie spadną na cztery łapki.

To starzy wyjadacze złodziejskiego fachu.

Przekonacie się kto ma rację.

Ja oglądam olimpiadę w internecie na stronie Eurovisionsports. Tam też mają 12 strumieni, na których pokazują najważniejsze wydarzenia sportowe. Doskonała jakość i co najważniejsze: nie ma bełkotu polskich fenomenalnych, fantastycznych i genialnych komentatorów ! Możesz sam sobie komentować bo jest tylko dżwięk dobiegający z areny bez słowa komentarza !

Drogi panie Stasinski jako dziennikarzowi nie wypada panu klamac.

„Hiszpanie to nie Grecy. Nie fałszowali ksiąg i nie oszukiwali księgowych w Madrycie i Brukseli. Ale w tłustych latach nie odkładali na chude. Za to teraz płacą.”

Wlasnie ze odkladali: w przeciwienstwie do Niemcow mieli NADWYZKI budzetowe. Wiem ze to nie pasuje do pana scenariusza ale fakty sa nieublagane.

krugman.blogs.nytimes.com/2012/03/07/finally-spain/

To jest cos czego pana paradygmat nie moze zrozumiec, robili wszystko jak kazali neoliberalowie, a kryzys przyszedl. Kryzys w Europie zaczal sie wkrajach z NADWYZKAMI: w Hiszpanii i Irlandii. Wczesniejsze nadwyzki nic nie pomogly, wrecz zaszkodzily.

Bardzo proste:

deficyt rzadu = nadwyzka sektora prywatnego.

To nie teoria, to stwierdzenie rachunkowe, zgadza sie co do dolara, w kazdej gospodarce. Nadwyzki ktore zalecali neoliberalowie wyssaly pieniadz z gospodarki i popchnely Hiszpanow do spekulacji nieruchomosciami. Rzad zabieral pieniadze nadwyzkami (wiecej podatkujac niz wydajac) ale Hiszpanom nic to, bo domy rosly na wartosci. Teraz banka nieruchomosci pekla i nalezaloby zrobic na odwrot – skoro zniknelo bogactwo w nieruchmosciach, rzad im powinien oddac pieniadze majac deficyt, ale Hiszpania nie moze miec wystarczajaco duzych deficytow bo ma durny system monetarny (Euro) i moze zbankrutowac, w przeciwnienstwie do krajow z wlasna waluta jak Wlk Brytania, Japonia czy USA – w tych krajach mimo wielkich deficytow oprocentowanie dlugu dlugoterminowego SPADA.

Dlaczego w niektorych krajach w recesji stopy spadaja a w innych rosna? WYjasnienie jest bardzo proste i sugeruje rozwiazanie: Hiszpania powinna przejsc na wlasna walute.

www.businessinsider.com/why-treasury-prices-are-so-high-despite-record-supply-2012-6

Wlasna waluta daje mozliwosc podniesienia popytu. Nie wszyscy z tego korzystaja, np. Wlk Brytania glupio sobie sama sprawila powtorna recesje cieciami jak w Europie poludniowej, choc nie bylo po temu powodu.

bilbo.economicoutlook.net/blog/?p=20443

troche wyjasnienia:

www.paecon.net/PAEReview/issue58/Koo58.pdf

Więcej… wyborcza.biz/biznes/1,100897,12219774,Adios_zycie_jak_w_Madrycie.html#opinion18476652#ixzz22G0MLUhc

lmblmb, wiemy, wiemy już po co przyjechał bez zaproszenia, bez protokołu z nagłymi roboczymi odwiedzinami w czasie urlopu Wolfganga Schäuble na Sylt US-Finanzminister Timothy Geithner. Przyjechał namawiać Niemcy by przejęli cały dług Europy ( w wiadomościach w TV poinformowano), jak i zadbali o miejsca pracy w Europie, już Szwajcarzy śmieją się na blogach z głupoty Anglosasów – T. Blaira też, ten też już zaczął nieproszony mieszać się w nie swoje sprawy, poczytaj sobie:

alles-schallundrauch.blogspot.de/

Imblmb w USA jak i niefunkcjonującej Europie musi się już dobrze, a dobrze pod nogami palić, że aż z takimi misjami przylatują bez zaproszenia ani uprzedzenia z nagłą wizytą w czasie urlopu do Niemiec, powtarzam, ciekawe jaki mają w tym interes? Musi być niezwykły i bardzo poważny, raczej palący interes skoro tak im, to znaczy Timothy Geithner się spieszy. Przyjdzie czas że i to się dowiemy w swoim czasie jak nie z europejskich mediów to z amerykańskich, komuś ta nagła, paląca wizyta nie ujdzie uwadze. Timothy Geithner został odprawiony przez Wolfganga Schäuble jak to przystało się mówić w Polsce „z kwitkiem”.

Teraz wyobraźcie sobie tę presję na Niemcy z każdej strony, Niemcy mają ratować wszystkich.

bardzo sobie chwale towar z wólki, ale chyba mimo wszystko wolę do nich pojechać osobiście i wybrać to co mi odpowiada, zwłaszcza że to towar na handel… a może ktoś już zamawiał zdalnie i się wypowie?

Jak radzą sobie firmy, które wystawiają faktury z długim terminem płatności, a ich bieżąca płynność nie pozwala na regulowanie zobowiązań? Aż 73% małych przedsiębiorstw opóźnia moment zapłaty swoim dostawcom, nakręcając spiralę zadłużenia, a prawie co czwarta mikrofirma przesuwa w czasie płatność podatków i składek ZUS. Jednocześnie tylko 4,5% przedsiębiorstw zatrudniających do 50 osób, spośród dostępnych źródeł finansowania, wybiera sprzedaż wierzytelności przed terminem wymagalności, która pozwala natychmiast pozyskać gotówkę i skupić się na rozwoju firmy. Takie wnioski płyną z najnowszego badania przeprowadzonego na zlecenie EGB Finanse sp. z o.o.

Tak sobie myślę, co bym zrobił z nadmiarem kasy, której nie mogę wydać? Być może kupiłbym samoloty, założył linię lotniczą a potem ogłosił upadłość i sprzedał samoloty, nawet ze stratą. Nie twierdzę, że tak było z OLT, bo tylko tak sobie myślę, co bym zrobił, gdyby…

dziwne, że Polakom chce się pracować za granicą, sa chwaleni, a w ojczyźnie mniej się chce. bo mają motywację, bo wiedzą, że zarobią i będą mogli sobie pozwolić na to i owo, odłożyć.

obniżanie cen artykułów prowadzi już tylko do pogorszenia jakości i do ukrytego zmniejszania ilości czyli ukrytego podwyższania cen (np. o 5 gramów na batonie, o 50 ml na napoju – a rzekomo wynikających z badań rynku i potrzeb klienta, cena pozostaje jednak taka sama).

brak wystarczającej i pozytywnej motywacji ekonomicznej jest niestety spuścizną komunizmu. spuścizną prymitywnego i buraczanego kapitalizmu, wciskanie filzofii, że pracą własnych rąk mozna wszystko mieć itd. jest znów maksymalne wyciskanie wydajności, co prowadzi tylko do frustracji i świra.

Energomontażowcy – banda skretyniałych złodzieji, pijaków i oszustów.

Co im najlepie wychodzi, to traktowanie państwa jako dojnej krowy.

Pomożcie tym sqrwysynom – przywiązać sobie kamień do szyji i poślijcie

ich litościwym kopniakiem na dno.

Inaczej nigdy się od tych mend nie uwolnicie – wiem co mówię.

Zbudowaliśmy sobie przez 20 lat niby niepodległości kraj samych cudów. jego jakością zachwycają się tzw. elity, popłuczyny PZPR lub ich latorośle. A do mnie list szedł 7 ( siedem ) dni i gdybym go nie odebrał sam na poczcie listonoszowi pewnie jeszcze w dalszym ciągu by szedł. To jest rzeczywistość, która bardzo skrzeczy. Jakim narodem jesteśmy aby do rządzeniami nami wybierać takie marnoty? Zle widzę przyszłość „mocium panie”. A już media to nie wiem, czy zbiorowisko idiotów, czy też wyrafinowanych karierowiczów i lizusów.