Ostatnio opowiadał mi jeden z moich klientów, ktory od 20 lat prowadzi niewielką własną firmę, że jego sąsiad w przypływie dobrego humoru spowodowanego wypiciem kilku drinków, pochwalił się, że jest już na emeryturze, a ma dopiero 44 lata, a wysokośc tej emerytury to 15 tys. zł. miesięcznie, gdyz był on jakims znaczącym prokuratorem . I tak to gość, ktory przepracował raptem wszystkiego maksymalnie 20 lat, będzie przez 28 lat /średnio – do 72 roku życia/ otrzymywał sowita emeryturę i my wszyscy zapłacimy na tego nieroba ponad 4 mln. zł., a ów przesiębiorca /obecnie 52 lata/ będzie musiał pracować do 67 roku życia, czyli w jego przypadku będzie miał przepracowanych 46 lat i za 5 lat. ktore mu zostana do 72 roku życia /tyle średnio żyja mężczyźni w Polsce/ dostanie około 60 tys. zł. /ZUS wyliczył mu emeryturę na ok. 1 tys. zł miesięcznie/. Czyli prokurator dostanie prawie 70 razy tyle kasy niz gość, ktory fizycznie płaci każdego miesiąca ok. 1 tys. zł na ZUS, a prokurator nie płacił. Czy to jest normalne? Jak można coś takiego tolerować? Taką właśnie zrobiono reformę to jak przeciw niej nie protestować?

asie te chłopaki walczą o jak najdłuższe siedzenie na stołeczkach za Twoje pieniądze wszak to czołowe pasożyty tego kraju – za palenie opon 3- 4 x w roku biorą po 8- 10 tysiączków na rękę co miesiąc

Strajkuja, gdyz sa ekstremalnie wyzyskiwani w pracy. A sa ekstremalnie wyzyskiwani w pracy, gdyz pracodawcy uzywaja wysokiego bezrobocia jako „bicza” na pracownikow. Stad tez mamy dzis w Polsce tak wysokie bezrobocie – glownie dla tego, aby pracodwacy mogli ekstremalnie wyzyskiwac pracownikow i tym samym miec ekstremalnie wysokie zyski!

lech.keller@gmail.com

z grecja przez 20 lat nie bylo zle, poki Unia pompowala tam pieniadze – niestety ale w ten sposob „oduczono „cale narody umiejetnosci tworzenia czegokolwiek. Niestety ale nie potrafia zbudowac do konca autostrady, stadionu czy stacji metra – sa to male minusiki, ktrore sie na gruba kreske dla nas. Co do funduszy unijnych – sa prawem, ale prawem jest tez rozliczanie efektywnosci wlozonch pieniedzy przez unie. Nie podkreslam, ze jest to problem wylacznie polski, ale nistety prawie wszystkich krajow wschodnich i poludniowych.

Miliardy poszly w bloto, zabrane uczciwym ludziom we Francji, Niemczech, Hollandii – mial to byc plan marshalla dla europy wschodniej – niestety to nie to pokolenie ktore oprocz przekretow umie cos wiecej wybudowac.

Zalozmy ze od jutro UE wycofuje wszystkie srodki z Polski – :-))))))))))))))))))))))) katastrofa :-))))))) dlatego tez nie ma kryzysu :-))))))))))) powiedzmy w Polsce kryzys jest permanentny od 20 lat, byc moze nie zauwazaja tego, bo zyja na koszt przyszlych pokolen.

Grecy chca sprzedawac juz wyspy -)) my mamy w koncu ziemie odzyskane :-)))))))))))))

Od lat wiadomo, że wymiar sprawiedliwości jest skorumpowany i nieudolny ale lobby prawnicze jest bardzo silne i nie pozwala się tknąć. Głosowałem na Ziobrę bo myślałem, że posprząta tę stajnię augiaszową ale on zamiast tego dodał do wad systemu następną wadę-podporządkowanie politykom czyli zrobił jeszcze większy burdel niż był. Czy na złodziei w togach nie ma mocnych ?

>..o dziwo w krajach o tradycji protestanckiej tam tego nie ma. karierę się

> robi latami pracy. Kto by w Norwegii powierzył energetykę jądrową geodecie ??

to zes sie zaplatal koles, „kraje protestanckie” to juz nie jest „jedynie słuszna religia”

Odwracanie uwagi od rzadu ktory popelnia szkolne bledy jest przykladem oglopiania Polakow. Polska nie jest krajem eksportujacym. Polska nie jest ani Japoniom ani Niemcami ktorych gospoda4ki sa oparte na eksporcie. Polskie PKB jest efektem konsumpcji wewneterznej. Nie silna zllotowka jest przyczyna ze Polska bedzie w recesji ale kary-godne bledy Boniego, Rostowskiego i RPP. Gdy wiadomo ze konsumpcja spada nie podnosi sie podatkow ( VAT, akohol, papierosy, ubrania dzieci3ece, pracy tworczej, lokat) Nie znosi sie ulg przy wypelnianiu PIT (internetowa) Nie zubaza sie spoleczenstwa bo konsumpcja jest napedem polskiej gospodarki. Nie podnosi sie kosztow kredytu (RPP zrobila to miesiac temu) aler sie go obniza ( w USA jest 0% w Polsce 4.75%) Nie podnosi sie kosztow zatrudnienia ( podwyzka ZUS, placy minimalnej, skladki rentowej) ale sie je obniza. Macie nieukow w Rzadzie to sa tego wyniki.

Kogo stać tego stać – ja np. mam w kabłówce tylko standardowy pakiet (tzn. bez dodatkowo płatnych kanałów)

Zresztą i tak bardziej niż o te dwie dychy chodzi o samą zasadę.

Mylisz, i to wyraznie, kapitalizm z liberalizmem, „romad2447”. W neoliberalnym USA panstwo sciaga od ludzi pracy wiecej niz 50% ich dochodow (poprzez roznorakie podatki od dochodu, majatku i konsumpcji), gdyz inaczej nie starczyloby na rozbudowana administracje (federalna, stanowa i lokalna, np. miejska) a przede wszystkim na zbrojenia i prowadzenie licznych wojen chocby tej w Afganistanie…

A to, co robi Hollande, to ma sens, choc powinien on zrobic wiecej, czyli bardziej opodatkowac najbogatszych i wziac sie za raje podatkowe, ktore przeciez sa bezbronne – co np. mogloby zrobic Monako, gdyby wkroczyla tam francuska policja podatkowa pod oslona armii francuskiej? Zapominasz, ze te raje istnieja ylko dla tego, ze maja na to pozwolenie ze strony rzadow takich panstw jak np. Francja, ale nawet Szwajcaria musiala sie ugiac pod naciskiem rzadow USA i Niemiec, i zniesc swa tajemnice bankowa odnosnie cudzoziemcow…

Francja ma poza tym spory wlasny przemysl i wlasna technologie, a ja sie bardziej martwie o W. Brytanie, z jej olbrzymim dlugiem zagranicznym i wewnetrznym oraz upadkiem przemyslu i uzaleznieniem od taniej, imgranckiej sily roboczej (m. n. z Polski), co musi doprowadzic do kolejnych powaznych rozruchow na tle rasowym.

Jak na razie to najgłośniej drą mordy posłowie PiS-u. W porównaniu ze złożeniem interpelacji poselskiej największe darcie mordy przez dziennikarzy to mały pikuś.

Ale rozumiem, że posłowie PiSu czują się w obowiązku wesprzeć półgłówków, którzy najpierw lokują pieniądze w firmach tego typu, a później kwiczą ze strachu, jak zaczynają się przekręty. W końcu muszą bronić swojego elektoratu.

Oprócz najbogatszych to opodatkować i odstawić od darmowego koryta (budżet państwa) bo ani złotówki do niego nie dokładają czarną pazerną i zboczoną kleszą mafię rzymskokatolicką.To jest największe nieszczęście które spotkało Polskę jak tylko ta sekta wtargnęła na ziemie Polskie.interia360.pl/artykul/kim-sa-ci-przez-ktorych-bez-honoru-na-dnie-legniemy-my/komentarze,45401,,36976959Po lekturze tego cyklu trudno mieć wątpliwości,

że gdyby nie Kościół, nie byłoby rozbiorów,

Polacy nie musieliby przelewać krwi w walkach o

niepodległość. Nie byłoby więc wywózek na

Sybir, krwawych narodowych powstań. Nikt nie

śmiałby urządzić nam Katynia. A oni jeszcze

wyciągają łapy po kasę za „opiekę”…

Większość z tych „zasług Kościoła dla

Polski” z uwagi na objętość cyklu ujęliśmy

skrótowo. W przyszłości przedstawimy je w

szerszych opracowaniach.

W dniu 21 lipca 2012 r. weszła w życie ustawa z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2012 r. poz. 769, dalej „Ustawa”). Uchwalenie tego aktu prawnego wynikało w głównej mierze z konieczności implementacji na grunt prawa krajowego postanowień dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/52/WE z dnia 18 czerwca 2009 r., przewidującej minimalne normy w odniesieniu do kar i środków stosowanych wobec pracodawców zatrudniających nielegalnie przebywających obywateli krajów trzecich (Dz.Urz. UE L 168 z 30.06.2009 r.).

Tyle, ze wtedy pozalujesz tego ‚eurokołchozu’, tak jak dzis zalujemy PRLu…

Recesja w strefie euro jest już faktem. Coraz bardziej widoczny też jest jej wpływ na tempo wzrostu naszej gospodarki. Niewiadomą jest tylko skala tego wpływu oraz czas jego oddziaływania.

Zrozum, ze bezrobocie w Lodzi wynika z upadku tamtejszego przemyslu, a nie z powodow mieszkaniowych! I jak moze ktos w Lodzi odmawiac podjecia pracy, ktorej tam zwyczajnie nie ma? I przypominam, ze w PRLu nie bylo w Lodzi bezrobocia…

Bezrobocie nie wynika bowiem z tego, ze ludziom sie nie chce pracowac, ale z tego, ze nie ma dla nich pracy!

bank jest w biznesie pozyczania pieniedzy. w skrocie – sprawdza pozyczajacege, jego referencje, projekt , ktory ma finansowac i na tej podstawie pozycza kase. z tego zyje, bo pozycza kase na procent. teraz niby chce, zeby niezaleznie co sie stalo, czy zbanczy jakis podwykonawca czy kiepsko wykona swoja robote i pozyczy na cos, na co nie powinien byl – zawsze dostanie kase, bo bedzie ja gwarantowal skarb panstwa z moich podatkow!!!!

to sa jakies jaja i mam nadzieje, ze ktos ukreci leb temu kretynskiemu pomyslowi.