NewConnect powstał z myślą o młodych spółkach z sektora nowych technologii , w tym biotechnologii. Jak spółki z tej branży radzą sobie na małym parkiecie? Czy ich akcje są perspektywiczną inwestycją?

NewConnect powstał z myślą o młodych spółkach z sektora nowych technologii , w tym biotechnologii. Jak spółki z tej branży radzą sobie na małym parkiecie? Czy ich akcje są perspektywiczną inwestycją?

Zawinił nadzór bankowy. I wcale mnie to nie dziwi. To co dzieje się w warszawskich nieruchomościach i to co dzieje się z nadzorem bankowym, to ta sama bajka. Nikt „nie ma sobie nic do zarzucenia”. Wspomnienie tego wiceprezydenta Waltzowej, to jak nocny koszmar. Pewnie w sprawie warszawskich nieruchomości też nie ma sobie nic do zarzucenia? A uznaniowe i krupcjogenne prawo miejscowe – to mało? Najgorsze jest jednak to, że to nie koszmarny sen. To nie mija. To wciąż trwa. To naczynia połączone. We wszystkim i wszędzie połączone. Są ludzie, którzy zawsze i wszędzie ” nie mają sobie i swojemu urzędowi nic do zarzucenia”. W tej sytuacji – to inni powinni im coś zarzucić. Uznaniowe i korupcjogenne prawo miejscowe w dziedzinie warszawskich nieruchomości, to pokaz urzędniczej arogancji. Doczepić się trudno. Urzędnik wszak postępuje zgodnie z prawem. Tylko co to za prawo, w które wpisana jest uznaniowość i korupcja. Za urzędniczą uznaniowością zawsze idzie korupcja. Skoro była i jest uznaniowość w warszawskich nieruchomościach ( którymi przez lata zajmował się obecny szef nadzoru bankowego), to przypuszczam, że uznaniowość jest również tam, gdzie teraz zasiada. Nawyki nie zmieniają się z dnia na dzień. W moim kraju nie ma prawa dla ludzi. W moim kraju jest prawo dla urzędników. To prawo daje urzędnikowi siłę największą. Uzależnia od urzędniczej uznaniowości i pozwala na stworzenie pozorów prawidłowego działania, podczas gdy w najlepsze toczy się zupełnie inna gra.

W miare rozgarniety licealista z dosteopem do Internetu zrobi dzis w kilknascie minut (gora w godzine) taka ‚analize’ metoda CUT & PASTE uzywajac np. Googla. A caly przekret polega na tym, ze aby ocenic taka analize, to trzeba miec wiedze fachowa.

Uwazam wiec, ze premier Tusk powinien ustapic po tej aferze ze swoim synem i rozPiSac nowe wybory, w ktorych mam nadziej, ze nie wygra ani PO, ani tez PiS…

Takich firm jest więcej – nie tylko Amber Gold. Także firma Dotpay. Zajmuje się ona pośrednictwem w płatnościach bankowych – pobierając za to pieniądze. Przez parę lat to funkcjonowało aż nagle przestało. Przestali płacić firmom. I żeby jakoś z tego wyjść zmienili sobie osobowość prawną. Firma ta sama ale dla prawa nie ta sama. Pieniędzy nie oddają a zainteresowanych odsyłają do Anglii. Niech wysyłają tam listy. Sami umywają ręce – mimo iż wszystkie formalności załatwiano u nich i u nich była obsługa kont. Niech każdy kto chce korzystać z usług tej firmy się dobrze zastanowi. Bo nie ma gwarancji że znowu nie wywiną takiego numeru. A poszkodowanych jest dużo wystarczy napisać na google Dotpay oszuści. Mi też ta firma nie oddała pieniędzy. Mimo wielokrotnych maili i telefonów mają to gdzieś.

Mylisz, i to wyraznie, kapitalizm z liberalizmem, „romad2447”. W neoliberalnym USA panstwo sciaga od ludzi pracy wiecej niz 50% ich dochodow (poprzez roznorakie podatki od dochodu, majatku i konsumpcji), gdyz inaczej nie starczyloby na rozbudowana administracje (federalna, stanowa i lokalna, np. miejska) a przede wszystkim na zbrojenia i prowadzenie licznych wojen chocby tej w Afganistanie…

A to, co robi Hollande, to ma sens, choc powinien on zrobic wiecej, czyli bardziej opodatkowac najbogatszych i wziac sie za raje podatkowe, ktore przeciez sa bezbronne – co np. mogloby zrobic Monako, gdyby wkroczyla tam francuska policja podatkowa pod oslona armii francuskiej? Zapominasz, ze te raje istnieja ylko dla tego, ze maja na to pozwolenie ze strony rzadow takich panstw jak np. Francja, ale nawet Szwajcaria musiala sie ugiac pod naciskiem rzadow USA i Niemiec, i zniesc swa tajemnice bankowa odnosnie cudzoziemcow…

Francja ma poza tym spory wlasny przemysl i wlasna technologie, a ja sie bardziej martwie o W. Brytanie, z jej olbrzymim dlugiem zagranicznym i wewnetrznym oraz upadkiem przemyslu i uzaleznieniem od taniej, imgranckiej sily roboczej (m. n. z Polski), co musi doprowadzic do kolejnych powaznych rozruchow na tle rasowym.

Podmioty organizujące przetargi oraz przedsiębiorcy biorący w nich udział powinni szykować się na kolejne zmiany w Prawie zamówień publicznych (Pzp). Nowelizacja tej ustawy zakładająca kolejne zaostrzenie przesłanek wykluczenia „nierzetelnych” wykonawców z postępowania została właśnie skierowana do Sejmu. Jednocześnie Urząd Zamówień Publicznych przygotował własny projekt zmian w Pzp, które mają na celu lepszą ochronę interesów podwykonawców.

jj_k napisał(a):

> Nie, mam na myśli osoby potrafiące rozwinąć (uczciwie!) działalność gosp.

akurat te osoby nie płacą dużych podatków i nie będą płacili bo przychody inwestują w firmy

a w tej chwili najbardziej obciążona podatkami jest ta grupa która dopiero zaczyna rozwijać swój interes często do niego dopłacając…. muszą płacić różnego rodzaju obciążenia mimo, że często przychód na poziomie zero.

Tak więc jakoś mi nie żal tych prezesów, którzy pojadą na Seszele nie co roku tylko co dwa lata.

Niechby te urzędy pracy dostały nie 5 mld a 10 to i tak niewiele by to zmieniło. Pracy po prostu na rynku nie ma. Jedynym skutkiem byłaby większa ilość kwalifikowanych układaczy kwiatów czy obsługi biurowej. Problem nie jest w wykształceniu bezrobotnych a w ich liczbie.

Niektórzy jeszcze chyba długo nie połapią się w tej matematyce

A czy to jest jedyny przypadek wyłudzania w ten sposób pieniedzy z ZUS ? ŻONA kundla Jarusia – Hofmana też przez ponad dwa lata była na zwolnieniu lekarskim i ZUS wypłacał tej obolałej bidulce ciężkie pieniadze, bo „pensyjka” zatrudnionej w KGHM była „niczego sobie”. Mężulek – prawy i sprawiedliwy i jego pryncypał Jaruś AKCEPTOWALI ten fakt okradania Polaków ! Czy tej sprawie również nie należałoby się PRZYJRZEĆ ? Panowie PROKURATORZY – czas , czas, czas najwyższy ! Do roboty !

Analizując wskaźniki finansowe uwagę przyciąga przede wszystkim wartość ceny do zysku (P/E), która kształtuje się na poziomie 43,4 pkt. Choć na rynku NewConnect są spółki, w przypadku których wskaźnik ten przekracza 100 pkt, co oznacza na zwrot początkowej inwestycji po upływie wieku, jednak zwykle ma to miejsce w przypadku tzw. start-upów, czyli spółek w bardzo wczesnej fazie rozwoju. Natomist Balticon, S.A. pomimo zawiązania Spółki w 2010 roku, na skutek przeniesienia przedsiębiorstwa, praw i obowiązków ze wszystkich umów, które wcześniej łączyły BALTICON sp. z o.o. stał się faktycznym sukcesorem tej spółki a więc istnieje już 21 lat.

pełny artykuł

Już przeszło 11 miesięcy w kontaktach z urzędami administracji publicznej funkcjonuje tzw. kultura oświadczeń, która umożliwia składanie wiążących oświadczeń zamiast obowiązkowego przedkładania zaświadczeń, np. o wpisie do CEIDG, nadaniu numeru REGON czy NIP. Zarówno przedsiębiorcy, jak i urzędnicy korzystają z tej możliwości dość ostrożnie. Przedsiębiorcy obawiając się odpowiedzialności za złożenie nieprawdziwego oświadczenia w niektórych sytuacjach wciąż wolą przedkładać zaświadczenia.

Drodzy, kochani autorzy artykułów o drogach w Polsce, weźcie czasem popatrzcie na mapę. Droga S61 na trasie Warszawa-Suwałki ma być znacząco *krótsza* od tej samej trasy DK8.

W dniu 31 maja 2012 r. weszła w życie nowelizacja ustawy – Kodeks karny oraz ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych (Dz. U. z 2012 r. poz. 611). Nowelizacja jest efektem wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 18 listopada 2010 r. (sygn. akt P 29/09), w którym za niekonstytucyjne uznano przepisy dopuszczające wobec tej samej osoby fizycznej za ten sam czyn, polegający na nieopłaceniu lub opłaceniu w nienależytej wysokości składek na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne lub innych składek pobieranych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych (dalej „ZUS”), nałożenie sankcji administracyjnej w postaci opłaty dodatkowej, a także kary za przestępstwo bądź wykroczenie.

Jeżeli TVP nawet mistrzostwa europy w piłce kopanej,mają przynieść straty to co zdaniem zarządu tej przeuroczej machiny do zarabiania pieniędzy,powinno przynosić zyski?Nieustanne transmisje z kłótni naszych polityków?Ale to już było.

Jakiej strefie euro? Przeciez pomysl z euro mogl by sie udac tylko wtdy, gdyby w tej strefie byly wylacznie panstwa o podobnym stopniu rozwoju. Poza tym, to unia walutowa wymaga 100% unii celnej (bez zadnych wyjatkow) oraz ujednolicenia podatkow, zasilkow i emerytur w takiej unii…

Red. Zasuń nam zasuwa takie teksty:

… Prąd jest specyficznym towarem – nie można go magazynować …

?!

Energia jest specyficznym towarem – można ją magazynować w akumulatorach.

Producenci akumulatrów! Warto, byście się wydzielili od producentów energii!

…kampanii edukacyjnej. Ludzie dostali liczniki, nie zmienili przyzwyczajeń i w rezultacie płacili dużo więcej za energię.

Ludzie dostali liczniki, nie zmienili przyzwyczajeń i w rezultacie płacili istotnie więcej za energię. Dlatego URE …

Jąkasz się, Redakcjo?

Jąkasz się, Tomaszu Kowalak?

***

Opcja miękka rachunku za energię elektryczną:

– ustawiamy kwotę maksymalną, system nas ostrzega o bliskości granicy górnej tej kwoty, lecz to my decydujemy, kiedy odłączyć ma się nam energia.

Opcja twarda rachunku:

– ustawiamy kwotę maksymalną, a system nas, ot – [KLIK!]………

Mamy co chcieliśmy Polskę opływającą w dostatki ?

W tym kraju nawet zdechnąć jak człowiek nie będzie można i już nie można.

Przed wyborami ostrzegałem – to teraz mamy.

W I kadencji odebrali prawa nabyte pewnej grupie zawodowej (emerytura po 30 latach pracy – to chyba nie mało pracy, służby mundurowe 15 lat pracy)

Wszyscy się cieszyli, że wreszcie im dokopano – tej grupie zawodowej, jaka radość panowała w społeczeństwie i w sejmie że tym nierobom,pasożytom zabrano to i owo, że wreszcie się ktoś się za nich wziął. A rząd (Tusk) patrzył, analizował. Nikt się za nimi nie wstawił, nawet ich własny związek zawodowy olał sprawę. A teraz mamy wszyscy, doładowali wszystkim, mało tego od razu zapowiadają, że emerytury będą niskie mimo pracy.

Nikogo nie obchodzi jak ktoś ma pracować fizycznie w wieku 67 lat, czy będzie dawał radę sobie 67 letni lekarz, kierowca autobusu, zawiadowca stacji, maszynista, księgowy – czy się nie pomyli, elektryk – czy dobrze prąd podłączy a jak nie to go prąd zabije, jak nauczyciel w wieku 67 lat będzie przy tablicy objaśniał – czy będzie wiedział o czym mówi, na temat, czy w tesco pani da radę towary poukładać na pułkach, POprostu nie ma zmartwienia bo takich 67 latków będzie bardzo mało, oni mają zdechnąć wcześniej, ma ich być jak najmniej mają paść na pysk z braku sił i zdechnąć. Młody pracownik będzie stał i się przyglądał jak zdychasz i palcem nie kiwnie bo będzie zakaz pomocy, ma nie dożyć do emerytury.

W wielu 60 lat już jest ciężko pracować. Przez te 7 lat mają wszyscy wyzdychać, POto jest ta reforma. Dlatego też służba zdrowia jest jak jest i jak będzie zdychał przed emeryturą to wiadomo co zrobi ?

Jeszcze kilku Tuskopodobnych a wiek emerytalny 80 lat, a jak ktoś „dożyje” to eutanazja.

A jeśli ktoś cudem się uchowa i jakimś cudem otrzyma emeryturę to kara śmierci – chodzi oczywiście o zwykłego obywatela nie jakiegoś byłego posła, czy innego polityka, mundurowego, czy innych uprzywilejowanych ci dostaną co się należy nawet z nawiązką.