wielka spekulacja sie nie powtorzy,wszyscy juz znaja te numery,to bedzie chwilowe podtrzymanie kursu 4 zl za euro,moze jeszcze miesiac,i przy wiekszych burzach w eurolandzie powolne odejscie od zlotego,krachu na zlotym nie bedzie,raczej zjazd do 4,50 zl za euro i tam pozostaniemy na dluzszy czas.Jest naturalnie zawsze mozliowsc jakiegos super gau i np. wyjscia Finlandii z euro,wyjscia Grecji z euro,jakis okropnych awantur poludnia z Berlinem,wtedy byloby mozliwe zejscie ponizej 4,50 zl za euro,np. do 5 zl,ale watpie aby az tak nisko zszedl.Nie ma teraz takiego potencjalu spekulacyjnego jak 4 lata temu,raczej strach co bedzie dalej.

pier waszą ‚ofertkę’ mieszkam w londku od 7miu lat i nigdy mi do bani nie strzeliło, żeby pracować na zmywaku!

wcześniej byłem fotoreporterem w „koszernej”, a teraz jestem mechanikiem rowerowym, mam własny biznes i całujta mnie wszyscy wiecie gdzie!

A 13 miast spiskich, które Jagiełło dostał w zastaw od Zygmunta Luksemburskiego za pożyczkę, której Węgry nigdy nie spłaciły? ;-). Miasta wprawdzie znajdują się teraz na terenie Słowacji, ale Węgrzy mogliby uiścić w gotówce.Vis pacem, para bellum.

(wiem,że powinno się mówić „SI vis pacem…”. Proszę mi oszczędzić uwag 🙂

lmblmb, wiemy, wiemy już po co przyjechał bez zaproszenia, bez protokołu z nagłymi roboczymi odwiedzinami w czasie urlopu Wolfganga Schäuble na Sylt US-Finanzminister Timothy Geithner. Przyjechał namawiać Niemcy by przejęli cały dług Europy ( w wiadomościach w TV poinformowano), jak i zadbali o miejsca pracy w Europie, już Szwajcarzy śmieją się na blogach z głupoty Anglosasów – T. Blaira też, ten też już zaczął nieproszony mieszać się w nie swoje sprawy, poczytaj sobie:

alles-schallundrauch.blogspot.de/

Imblmb w USA jak i niefunkcjonującej Europie musi się już dobrze, a dobrze pod nogami palić, że aż z takimi misjami przylatują bez zaproszenia ani uprzedzenia z nagłą wizytą w czasie urlopu do Niemiec, powtarzam, ciekawe jaki mają w tym interes? Musi być niezwykły i bardzo poważny, raczej palący interes skoro tak im, to znaczy Timothy Geithner się spieszy. Przyjdzie czas że i to się dowiemy w swoim czasie jak nie z europejskich mediów to z amerykańskich, komuś ta nagła, paląca wizyta nie ujdzie uwadze. Timothy Geithner został odprawiony przez Wolfganga Schäuble jak to przystało się mówić w Polsce „z kwitkiem”.

Teraz wyobraźcie sobie tę presję na Niemcy z każdej strony, Niemcy mają ratować wszystkich.

Czy Amber Gold nie jest tym samym co giełdowe wydmuszki np. Patrowicza? Czy też prywatyzacja obywatelska Grada JSW? który wcisnął akcie „ulicy” po 130 zł ,których wartośc na runku nigdy nie przekroczyła 140 zł / o ile się nie mylę/ . Przeprowadził kampanie zachęcająca do kupna wraz z „analitykami” a teraz co maja powiedzieć akcjonariusze przy obecnej cenie 90 paru złotych? czy to nie jest oszustwo w biały dziń? Gdzie był KNF kiedy Don Patro „ubrał” akcjonariuszy w akcje Chemosa . jeżeli ktoś chce ryzykować niech ryzykuje to są jego pieniądze!!!a KNF swoim działaniem przyczynić sie może do upadku firmy. czy wtedy mogę można go skarżyć o celowe działanie wyniku którego poniosłem stratę?

w sprawy europejskie – juz nawet sie nie kryja ue swoimi idiotyzmami, bo gdzie te „iwnestory maja isc ?? w co „inwestowac” ?? kazdy trader wie, ze to tylko spekulavcja, jak z facebookiem za 100 miliardow :-)))))))))))))))))))))))))))) tyle co produkujacy caly przemysl Niemiec, czy Francji.

Zdziczenie dotyczy juz samych USA , czy Wielkiej Brytani -ktore sa krajem smieciowym jak Grecja, czy Hiszpania, ale tu ratngowcom brakuje odwagi politycznej – kto pozycza dzsiaj pinadze USA jak tam kazdy bank ma maszyne do drukowania dolarow ??

Nie ma kryzysu euro czy Unii Europejskiej – jest kryzys dolara, USA, Izraela, WB – i tzw. finasjera zrobi wszystko aby zaszkodzic Euro, nowej i swiatowej walucie.

Ale chyba za pozno, EZB ma swoja maszyne do drukowania pieniedzy w Euro – teraz chodzi tylko o to czyje rolki szybciej sie kreca i produkuja wirtualny pieniadz :-))))))))))))))))))))))))))

Caly sercem jeste za Unia i Euro – i wygarmy ten wyscig z dziadostwem dolarowym.

Doskonale to rozumiem. W moim miejscu pracy średnio 2-3 razy w miesiącu dostaje maila opresji-represyjnego z przypomnieniem, ze za Chiny Ludowe nie mogę w zamówieniach podawać nazwy producenta sprzętu. Rezultat tego jest taki, ze od kilku lat uzeramy się z notorycznie psujacymi się autami, urządzeniami, które wyśrubowane parametry maja tylko na papierze i narzędziami nadających się tylko na śmietnik. Żeby było zabawniej, ze względu na agregacje zakupow w skali całej firmy, gowniane rękawiczki które kupowaliśmy po 2 złote, teraz w przetargu kupuje się po 16 zł. No ale wszystko jest zgodne z procedura i ustawa.

Ustawa o zamówieniach publicznych to największy bubel w historii polskiej legislacji, bo nie dość ze zabiła racjonalne myślenie i zastraszyla urzędników, to w wielu firmach sparaliżowana prace oddając zakupy w ręce biurokratów latków, dla których sztuka jest sztuka jak to pięknie mawiało się w wojsku. A menedżerowi maja gowno do gadania przy zakupach, co oczywiście nie przeszkadza w obciążenia ich odpowiedzialnością za problemy z wykonywaniem zadań za pomocą kupionego w przetargu badziewia.

Szkoda tylko, ze nikt z tego cyrku na Wiejskiej nie poczytal choć kilku książek o racjonalnym zarządzaniu firma, bo jest to klasyczna, wręcz podrecznikowa, patologia w sposobie prowadzenia biznesu.

Dekret Bieruta i tzw. „kwaterunek“ były koniecznością.

Pokrzywdzeni właściciele wysadzonych w powietrze bądź spalonych budynków powinni zwrócić sie po odszkodowanie do sukcesorów sprawców zniszczeń.

Nie będąc fanką Braci Kaczyńskich, obiektywnie muszę stwierdzić, że ich warszaweki „rachunek“ skierowany był pod właściwy adres.

Po wojnie miasto trzeba było na nowo zagospodarować. Znodernizować. Poszerzyć wąskie ulice. Mimo rekonstrukcji w wielu miejscach zmienił się zupełnie plan zabudowy.

Odbudowę finansowało całe społeczeństwo. Z podatków, z dopłat do pocztówek, z darowizn / patrz zbiory Biblioteki Czasopism, UW/. I tak za społeczne pieniądze zrekonstruowano zabytkowe ciągi ulic, a nawet pałace, które teraz bez żenady odbierają lub chcą odebrać miastu np. Potoccy czy Braniccy, potomkowie magnackich rodzin, których podpisy zdobią konfederacje targowicką.

Po inne zabytki warszawskie wyciągał także chciwy pazur kościół katolicki.

Za zaniedbanie uregulowania tych warszawskich spraw winę ponosi zarówno tzw. „komuna“ jak I „poprzełomowa“ władza. Zabrakło odwagi. Kolejne rządy – i to wszelkiej maści – pozostawiały problem w zamrażarce. Restytucja kapitalizmu w Polsce obudziła apetyty. I teraz klops.

Więcej: europejka.blox.pl, TOK FM

KUPIĘ AKCJE PRACOWNICZE – NAJWYŻSZA CENA – TEL: 721-92-502

– ENERGA

– JASTRZĘBSKA SPÓŁKA WĘGLOWA (JSW)

– PGE OBRÓT

– PGE DYSTRYBUCJA

– ENERGA OPERATOR

– PKE , ENION itd. (nie zamienione na TAURON)

– PGE GÓRNICTWO I ENERGETYKA KONWENCJONALNA

– ENERGIA PRO

– ZAKŁADY AZOTOWE KĘDZIERZYN

– SPEC Warszawa

– TAURON ? CIEPŁO S.A. Katowice

– Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. Katowice

– zawsze najwyższe ceny,

– bezpłatne doradztwo akcyjne

– dojazd do klienta w całej Polsce

– rozliczenie gotówką przy transakcji

– profesjonalna obsługa

– szybka realizacja

– wieloletnie doświadczenie

– zaufanie klientów

– liczne kontakty inwestycyjne

KONTAKT :

TEL.: 721-792-502, SMS,

Email: akcje_pracownicze@interia.pl

NIE CZEKAJ NA GIEŁDĘ, ZADZWOŃ LUB NAPISZ JUŻ TERAZ, 24/H Niniejsze ogłoszenie nie jest ofertą w rozumieniu Kodeksu Cywilnego lecz zaproszeniem do rokowań

a tak bez zupełnej wiedzy w temacie zaczynać na tych rachunkach testowych czy najpierw trzeba coś niecoś łyknąć?

Ja na razie przeczytałam co nieco w necie ale to mi się wydaje mało , dalej nic chyba nie wiem

Trafiłam na kilka szkoleń, zapisałam się wstępnie na kurs u Roberta Gawędy – faceta z Irlandii który szkoli w tym zakresie no i zobaczymy co dalej

myślisz że już teraz zacząć na testowym czy czekać aż zrobię ten kurs?

A jaką Ty masz wiedzę w temacie?

Są takie zawody i do nich należą służby mundurowe,a w tym celnicy,górnicy dołowi i wiele innych,gdzie wcześniejsze przejście na emeryturę nie jest przywilejem,a życiową koniecznością. Wyliczono miliardy za te „przywileje”,a ja się pytam o miliardy na KRUS,a teraz po zmianach o miliardy dla „matek”rolniczek,które wywalczył PSL. Jakoś dziwnie o tym nie słychać. Uważam,że system powinno się przede wszystkim uszczelnić. Wszyscy ludzie,którzy w przyszłości mają iść na emeryturę,w tym rolnicy,sędziowie,prokuratorzy,zatrudnieni na umowy śmieciowe itp. powinni w zależności od dochodów ,płacić składki emerytalne. KRUS przez tyle lat nic nie zrobił,żeby uszczelnić system i do dziś np.wielu taksówkarzy i innych,mających jakiś tam kawałek ziemi,kupiony za grosze wiele lat temu,jest w systemie KRUS. Tylko powszechność składek,może uratować system,bo inaczej zawsze będzie brakować kasy. W Polsce jest 50% ludzi w wieku produkcyjnym,biernych zawodowo,czyli składki po wyłączeniu tych wszystkich nie płacących,płaci jakaś mała część pracujących na etacie i to jest cały ból systemu. Rząd jest niekompetentny i nie potrafi szukać racjonalnych rozwiązań,a nieludzka ustawa o podniesieniu wieku,szczególnie dla kobiet wg.rządzących ma być jedynym rozwiązaniem. JAKI RZĄD TAKIE ROZWIĄZANIA.

Dlaczego mnie obrażasz IDIOTO zza Wisły. Bo twój dziadek hucuł wyjechał na zachód to ty jesteś teraz lepszy. Jakoś nikt z tych inwestorów nie prowadzi inwestycji obok domu wójta czy innych decyzyjnych. O strefach ochronnych myślą dopiero gdy inwestycja zaczyna się zwracać (czyli nigdy).Te inwestycje nie tworzą miejsc pracy dla regionu. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Jakoś o biogazowniach cicho wokół stolicy a gówna tam od cholery i ciut ciut. I nie strasz nas odłączeniem prądu. Prąd odłączają jak się nie płaci. Pozdrowienia dla zindustrializowanych Ślązaków, testerów środków czyszczących i leków dla alergików.

Bzdury pan pisze! Hartz IV to okolo 375 Euro plus czynsz za mieszkanie i ubezpieczenie zdrowotne,w Polsce 200 zl z opieki spolecznej plus 150 zloty na mieszkanie czyli nedza i grzebanie w smietnikach.

Teraz znalesc normalnie platna prace w Niemczech to problem ,ale znam ludzi ktorzy wczesniej emigrowali do Niemiec i teraz zarabiaja do 2600 Euro netto-ludzie bez wyksztalcenia i zawodu.Wszystko zalezy od tego w jakiej czesci Niemiec ktos sie osiedlil i oczywiscie szczescia.

Mieszkam w poludniowych Niemczech od 25 lat.