…Ile klas szkółki parafialnej udało ci się zaliczyć?

mirabillie napisał(a):

> Dlatego pisalam o kontroli, o dobrze zorganizowanej administracji, o poczuciu p

> rzenaleznosci do grupy Europa. W Polsce nie bylo subprime , tak jak w innych pa

> nstwach. Np. we Francji ludzie tez narzekaja ,ze UE zle pracuje, ale tej Unii z

> azdroszcza nam Chiny i inni! Wiecej wspolpracy i zrozumienia pomiedzy EuRoPeJcZ

> kAmI to lepsze niz konkurencja czy nienawisc.

> Grecja , to kraj wyjatkowy obok nas: bez dobrej administracji, skorumpowany, al

> e tam tez sa ludzie uczciwi i powoli zajda tam zmiany na lepsze. O tym ,ze Gre

> cja miala juz klopoty( zla org. poboru podatkow…) przed wejsciem do UE , nikt

> nie sprawdzil czy mowili prawde o ich bilansach, bo po Pulkownikach chciano d

> ac szanse dla demokracji w tym kraju.

Właśnie napisałem do jednego bardzo znanego, aczkolwiek już emerytowanego profesora z Helsinek, że jego uczeń jest skończonym oportunistą, który w celu zaistnienia w mediach będzie bredził jakieś bzdury o nowej Hanzie. No cóż, Henrikowi (a nie żadnemu Henry’emu) nie udało się ostatnio załapać do Eduskunty z listy Szwedzkiej Partii Ludowej w czasie ostatnich wyborów, ale to ambitna bestia. Może pokombinował, że trzeba się np. u Prawdziwych Finów załapać, no nie ważne u kogo byle się załapać. Pan profesor jako zdeklarowany frankofil zapewne będzie lub już jest niepocieszony.

z grecja przez 20 lat nie bylo zle, poki Unia pompowala tam pieniadze – niestety ale w ten sposob „oduczono „cale narody umiejetnosci tworzenia czegokolwiek. Niestety ale nie potrafia zbudowac do konca autostrady, stadionu czy stacji metra – sa to male minusiki, ktrore sie na gruba kreske dla nas. Co do funduszy unijnych – sa prawem, ale prawem jest tez rozliczanie efektywnosci wlozonch pieniedzy przez unie. Nie podkreslam, ze jest to problem wylacznie polski, ale nistety prawie wszystkich krajow wschodnich i poludniowych.

Miliardy poszly w bloto, zabrane uczciwym ludziom we Francji, Niemczech, Hollandii – mial to byc plan marshalla dla europy wschodniej – niestety to nie to pokolenie ktore oprocz przekretow umie cos wiecej wybudowac.

Zalozmy ze od jutro UE wycofuje wszystkie srodki z Polski – :-))))))))))))))))))))))) katastrofa :-))))))) dlatego tez nie ma kryzysu :-))))))))))) powiedzmy w Polsce kryzys jest permanentny od 20 lat, byc moze nie zauwazaja tego, bo zyja na koszt przyszlych pokolen.

Grecy chca sprzedawac juz wyspy -)) my mamy w koncu ziemie odzyskane :-)))))))))))))

rita.1 napisała:

> Polska wprawdzie geograficznie należy do Północy, ale mentalnie – to jak najbar

> dziej do Południa.

Jeśli już mówić o wadach narodowych, to bardziej do do wschodu.

Natomiast jeśli chodzi o Hanzę, to raczej trudno sobie ją wyobrazić bez Gdańska 🙂 Ba jeszcze parę hanzetyckich miast w Polsce by się znalało. Np Kraków, Wrocław czy Toruń 🙂 Kurcze tylko Wawka się nie łapie, bo za czasów Hanzy tu kozy pasali 😉

(no offence, jestem rodowitym warszawiakiem, ale takie są fakty 🙂=Jolly Roger= =a.k.a.= =Misiek=

>>> Nie wiemy – nie piszemy <<<

rita.1 napisała:

> Polska wprawdzie geograficznie należy do Północy, ale mentalnie – to jak najbar

> dziej do Południa.

Południe jest leniwe, Polacy to naród zaradny i pracowity. Przetrwał zabory i rządy PiS. Szkodzą tylko najeźdźcy ze wschodu. Ci pchają się tylko do władzy, by grabić budżet bez pardonu!

Racja! Aby zmniejszyc bezrobocie w Polsce to trzeba przede wszystkim odbudowac polski przemysl i polska mysl techniczna oraz renegocjowac nasze czlonkostwo w UE, aby moc chronic polski przemysl przed nieuczciwa konkurencja z zagranicy (np. przed dumpingiem).

Za 500 mln PLN to bezrobocia w Polsce sie nie zwalczy, a te pieniadze pojda glownie na pensje dla biurokratow, ktorzy beda udawac, ze pomagaja bezrobotnym… Juz lepiej by za te pol miliarda zlotych odbudowac jakas fabryke np. w Lodzi, i objac konkurencyjny wobec niej import wysokimi clami. I prosze nie mowic, ze Unia itp. Nasze warunki czlonkostwa w UE mozna przeciez zawsze renegocjowac!

Rosną opóźnienia płatnicze w Europie. Według Euler Hermes pogarszająca się sytuacja wymaga wzmożonych wysiłków w celu uzyskania zgodności z dyrektywą UE w sprawie opóźnień płatniczych, która ma wejść w życie w roku 2013.

mr.knox napisał:

> lmblmb napisał:

> > Polska to nie Grecja, ani Portugalia. Polska skoczyla w cywilizacji dalek

> o pona

> > d te kraje, a czesi i Slowency przegonili ich rowniez finansowo.

>

> A w czym to np. jeden z najbardzuiej zacofanych i najbiedniejszych krajow UE pr

> zeskoczyl Grekow?:)) Polska byc moze za 100 lat bedzie cieszyla sie tym czym ci

> eszyli sie Grecy 50 lat temu. Za 50 lat to Polska byc moze zrowna sie w infrast

> rukturze z niektorymi z polnocno afrykanskimi krajami a na dzien dzisiejszy to

> nad Wisla kroluje europejski trzeci swiat;)„WZGLĘDNOŚĆ MA ZASTOSOWANIE W FIZYCE…. NIE W ETYCE..”

„Relativity applies to physics, not ethics”

Albert Einstein

Ta zabawa trwać będzie w nieskończoność. Grecy będą udawać reformy, UE będzie kupować czas licząc, że kryzys w Hiszpanii, Portugalii i Włoszech rozejdzie się sam po kościach a podatnicy w Niemczech będą płacić i płacić. Aż w końcu oni się wkurzą i zrezygnują z euro…

Szanowny Redaktorze, autostrady w kraju budują firmy na podstawie wygranych przetargów a nie rząd. Zapomniał Pan poinforować że częsc projektów wykonanych przez PIS trzeba było wyrzucić do kosza bo nie uwzględniały wymogów Natura 2000 i rozpocząć procedury od początku ,ponieważ UE odmówiła finansowania. Zabrało to 1-2 lata. Oprócz buduwy dróg i autostrad modernizowano również szlaki kolejowe. Główny budulec czyli kamień znajduje się na południu kraju który krzeba przewieźć naplac budowy,- skala idąca w setki milinów ton po zakorkowanej dzisiejszej infrastrukturze spowodowała wielkie problemy dla wykonawców, powodując opóźnienia. Praca pod chmurką nigdy i nigdzie nie daje gwarancji dotrzymania narzuconego terminu ze względu na kaprysy pogody. Ale to proste zjawisko jest trudne do zrozumienia dla p. redaktora. Jakoś nikt nie mówi że jesteśmy krajem rozwijającym , a nawet kraje rozwinięte ograniczyły inwestycje z braku środków. Prasa europejska jest pełna podziwu dla skali inwestycji w Polsce ,tylko krajowa ma problemy ze wzrokiem.

Witam

Jeśli są Państwo zainteresowani wyrejestrowaniem z polskiego ZUS i legalnym zatrudnieniem w innym kraju UE prosimy o kontakt: biuro@unizus.pl

Pozdrawiamy

Zespół UNIZUS

Witam

Jeśli są Państwo zainteresowani wyrejestrowaniem z polskiego ZUS i legalnym zatrudnieniem w innym kraju UE prosimy o kontakt: biuro@unizus.pl

Pozdrawiamy

Zespół UNIZUS

Najpierw kraje starej UE muszą wywieźć z naszego pięknego kraju dziesięć razy tyle, a potem nam dadzą na drogi dla dojazdu do ich zakładów, na linie energetyczne dla sprzedawania prądu na którym zarabiaja krocie, i tak dalej, i tak dalej. UE w takim neokolonialnym kształcie żadną miarą nie może się ostać.

Tak czy inaczej,UE przedstawiana do niedawna,jako nieustanny sponsor naszych marzeń teraz zaczyna przypominać nasze US.Nieustanne podwyżki podatków na energię to chyba nie najlepszy pomysł.Pytanie:na co to pójdzie?

Przecież olbrzymia większość Polaków dostaje emerytury w wysokości poniżej minimum socjalnego w UE, a w przyszłości ma być jeszcze gorzej!

lech.keller@gmail.com